Blog

Çocukların Sessiz Kitap Okuması için 7 Güzel
Neden

İçinde yazı olmayan sessiz kitaplar tüm dünyada yaygınlaşırken Türkiye’deki eğitim kurumları ve aileler de kitaplıklarında sessiz kitaplara yer vermeye başladı.

Salvador Dali’nin Resimleriyle Alice Harikalar
Diyarında

Lewis Carroll’ın yazdığı Alice Harikalar Diyarında kitabının Salvador Dali’nin illüstrasyonlarıyla hazırlanan özel baskısı Türkiye’de ilk kez Bilgi Yayınevi tarafından satışa sunuluyor.

Türk Edebiyatının Çehov’u Esendal’dan
Öyküler: Gönül Kaçanı Kovalar

Gönül Kaçanı Kovalar, Memduh Şevket Esendal’ın ağırlıklı olarak aşk, evlilik, kadın-erkek ilişkileri üzerine yazdığı nefis öykülerden oluşuyor.

Tüm Miniklerin Okuması Gereken Harika Bir
Resimli Kitap: Ben Yanılabilirim

Samanadam, Filozof Meşe, Muz Cenneti gibi çocuklara felsefi düşünmenin kapılarını aralayan, onları sorular sormaya teşvik eden kitaplar yazan Anooshirvan Miandji, bu kez resimli bir kitapla miniklere ulaşıyor. 

Bir Yere Ait Olmaya Çalışan Üç Gencin
Hikâyesi

Başkonsolos Çınar Ergin’in yazdığı İlhan, Mahir ve David romanı, üç gencin Osmanlı topraklarından Amerika’ya uzanan zorlu yolculuğunu anlatıyor.

Atatürk’ün Açtığı Yol: Bağımsızlık
Yolu

Tolga Aydoğan, Bağımsızlık Yolu kitabında tüm dünyanın saygıyla önünde eğildiği lider Atatürk’ün bağımsızlık mücadelemizle bu toprakları nasıl bölünmez bir vatana dönüştürdüğünü anlatıyor.  

Çocuklar! Hayal Ettiğiniz Hiçbir Şey
İmkânsız Değil

“Kediler astronot mu olurmuş” demeyin! Bal gibi de olur. Nasıl mı? Çok istediğiniz her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Yeter ki vazgeçmeyin. Tıpkı astronot olmak isteyen kedi Şeker gibi…

Çocuklara Farklılıkları Kucaklamayı Öğreten
Pırıl Pırıl Bir Kitap

Her türlü ayrımcılığa karşı duran, insanları insan olduğu için kucaklayabilen, hoşgörülü, farklılıklardan rahatsızlık olmak yerine keyif alabilen çocuklar yetiştirmek mümkün.

En Çok Babişkolarını Sevenler Burada mı?

Macera Vakti Babişko, eğlenceyi ve mizahi anlatımı, rengârenk çizimleriyle birleştiriyor. Babişko serisinin bu kitabı, çocuklarınızla doğada pek çok hatıra biriktirmeniz için ilham veriyor.

Kitap Kurtlarına Harika Bir Kitap Önerimiz Var!

Mavisel Yener’in kitap okumayı seven, kitapların değerini bilen kitap kurtlarına bir mesajı var: “Geleceğin eleştirmenleri bu kitabın sahipleri arasından çıkacaktır.” Yazılanı ya da söyleneni olduğu gibi kabul etmek en büyük yanılgıdır. Bunu en iyi kitap kurtları bilir.

Zülfü Livaneli’nin Kariyerini Etkileyen
Kitabı Okudunuz mu?

"Ernest Hemingway’in bütün eserleri, özellikle de Yaşlı Adam ve Deniz hayatımı ve kariyerimi büyük ölçüde etkiledi."

Laiklik Siyaseti: Fransa ve Türkiye’de Din,
Çeşitlilik ve Kurumsal Değişim

Laiklik Siyaseti yalnızca meraklılarının değil siyaset ve laiklikle ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken çok önemli bir kaynak.

Laiklik Siyaseti: Fransa’da Başörtüsü
Yasağı ve Laiklik Tartışmaları

Laiklik Siyaseti hem Türkiye’de bugün geldiğimiz noktayı anlamak için hem de gelecekteki laiklik tartışmaları açısından çok önemli bir kaynak.

Laiklik Siyaseti ve AKP’nin Alevi Açılımı

Laiklik Siyaseti önümüzdeki yılların en önemli tartışmalarından birisine kapı aralayacak.

Balinanın Hikâyesi

Yerin göğe ve göğün denize değdiği yerde Balinanın Hikâyesi... 

Kitap Nerede? Köpek Aldı. Köpek Nerede? Kedinin
Peşinden Gitti.

Köpekten kediye, kediden fareye, fareden kuşa ve daha sonra da solucanın eline geçen bir kitabın inanılmaz yolculuğuna tanık olmaya hazır mısınız?

Balinanın Hikâyesi ve Plastik Okyanus Çorbası

Balinanın Hikâyesi okyanuslardaki plastik kirliliğini konu alan umut dolu bir hikâye…

Mavisel Yener’den Miniklere Mutlu Olmayı
Anlatan Bir Hikâye

Çocukların büyük bir keyifle okuduğu Mavisel Yener, çocukları yüreklendirecek, kalplerini sevgiyle dolduracak bir hikâye anlatıyor. 

Kaz Dağları’ndan Esinlenen Bir Resimli Kitap:
Altın Madeni

Burak Kaya ve ressam Aslı Sinman Kutluay’ın Kaz Dağları’ndan esinlenerek hazırladıkları bu resimli kitapta toprağını, suyunu, ağacını korumak için el ele tutuşanların öyküsüne tanık olacaksınız.

Nurel Enver Taner Ortaokulu Öğretmen ve
Öğrencileri Anooshirvan Miandji’nin
Kitaplarını Yorumluyor…

"Bazı yazarlar vardır ki insanlığa yol gösterirler. Sayın Anooshirvan ve onun eserleri insanlığın bilinmez yolundaki en iyi rehberlerdendir."

604 Kayıt bulundu Toplam 31 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat