Çocuklar İçin Kitap Önerileri

Çocuklar! Sizler için keyifle okuyacağınız kitaplar önermek istedik.

 

Düdüklü Tencere Orkestrası

Dilge Güney, 2021 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması Birincilik Ödülü'ne değer görülen Düdüklü Tencere Orkestrası'nda bize incelikli, eğlenceli, kıpır kıpır bir arkadaşlık hikâyesi anlatıyor. Samimi ve mizahi diliyle bizi keyifli bir yolculuğa çıkaran Güney, önyargılarımız yüzünden açamadığımız kapıları açmaya davet ediyor.

8 yaş ve üzeri için uygundur.

Dilek Güney'in Düdüklü Tencere Orkestrası kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Mucizeli Hayvanlar Kulübü

Çok uslu, çok çalışkan ve de çok cici olmayan beş çocuk, Hayvanlar Kulübü'nü kurarken sadece oyun oynamak istiyorlardı. Fakat her şey birdenbire değişti, hep birlikte tepetaklak büyük bir maceranın içine yuvarlandılar. Çünkü “Hayvanlar Kulübü” diye bir şey kurarsanız, başı dertte olan hayvanların kapınızı çalması kaçınılmazdır.

8 yaş ve üzeri için uygundur.

Ayşegül Çelik'in Mucizeli Hayvanlar Kulübü kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Anooshirvan Miandji Çocuklar İçin Felsefe Seti

 

Bu sette, Dr. Anooshirvan Miandji'nin çocuklar için yazdığı altı kitabı birlikte sunuyoruz.

Set içinde yer alan kitaplar:

(Dilerseniz kitap isimlerine tıklayarak kitapları ayrı ayrı inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.)

Set içindeki kitaplar 8 yaş ve üzeri için uygundur.

Anooshirvan Miandji'nin altı kitabını birlikte sunduğumuz Çocuklar İçin Felsefe Seti'ni indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Tarihe Tanıklık Eden Köpek Foks

Mustafa Kemal Atatürk, hayvanları çok severdi. En sevdiği köpeğinin adı ise Foks'tu. Mustafa Kemal, gittiği onca yere Foks'u da yanında götürürdü. Trende, vapurda, açılışlarda, şehir gezilerinde daima sahibinin yanındaydı. Bu kitap ile Foks’un gözünden –bir köpeğin penceresinden- Atatürk’ün kişiliğini, duygularını, bugüne kadar duymadığınız anılarını okuyabileceksiniz.

10 yaş ve üzeri için uygundur.

Fatih Tuncay’ın Tarihe Tanıklık Eden Köpek FOKS kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Pan’ın Penceresi

Güzin Öztürk hassas bir konuyu, çocuk dünyasını derinlikleriyle yansıtan bir dil ve anlatımla işliyor. Çocuk romanı kahramanları Peter Pan ve Alis'le kurulan yaratıcı bağlar okura birçok sürpriz sunuyor.

10 yaş ve üzeri için uygundur.

Güzin Öztürk'ün Pan’ın Penceresi kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Sakın Açma Isırır

Sıkıcı Kent'te ailesiyle yaşayan Nemo'ya bir gün bir paket gelir. Göndereni belirsiz bu sır dolu paketin üstünde “Sakın Açma!” yazmaktadır ama Nemo elbette açar. Paketin içinden Çıkan Yeti, her geçen saniye büyümektedir. Bu kocaman Yeti’yi nereye saklayacaklardır?

10 yaş ve üzeri için uygundur.

Charlotte Habersack’ın Sakın Açma Isırır indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Stan Gezegeni

Kardeşi Fred ile başı belada olan Stan, hayatındaki olayları pasta grafiklerle anlatıyor. Eğlenceli bir öykü olmasının yanı sıra uzay sistemi ve dünya ile alakalı ögeleri de içeren bu kitap okuyucuya harika bir deneyim sunuyor.

10 yaş ve üzeri için uygundur.

Chris Judge’nin Stan Gezegeni kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Christopher Edge Kitapları

Christopher Edge’in çocuklara bilimi sevdiren kitaplarının bulunduğu sette; İngiltere’nin en önemli edebiyat ödüllerinden Carnegie Medal ödülü  adayı Albie Bright’ın Sayısız Dünyası,  2019 STEAM Çocuk Kitapları Ödülü almış Maisie Day’in Sonsuz Canları  ve Jamie Drake Denklemi yer alıyor. Bu kitaplar sizleri uzaya yolculuğa çıkaracak!

Set içindeki kitaplar 11 yaş ve üzeri için uygundur.

Christopher Edge'in Albie Bright’ın Sayısız Dünyası, Jamie Drake Denklemi, Maisie Day’in Sonsuz Canları kitaplarının bulunduğu seti indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Ekmek Parası

Ekmek ParasıMuzaffer İzgü'nün kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı unutulmaz roman Zıkkımın Kökü'nün çocuklar için uyarladığı versiyonudur.

Bu kitapta işini kaybeden bir baba, ayakkabısı olmayan çocuklar, su baskınında yıkılan bir ev, kaybolan eşyalar ve ev sahibinin karşısında bükülen boyunlarıyla anlatılan bir ailenin hikâyesine tanıklık edeceksiniz. Tüm bu olumsuzluklara rağmen dünyanın en güzel ailesinin hikâyesi…

11 yaş ve üzeri için uygundur.

Muzaffer İzgü’nün Ekmek Parası kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

Dadı Eftalya’nın Pembe Misketi

Hanzade Servi’nin yaşantıları bir yapbozun parçaları gibi birleştirdiği, sürprizlerle dolu bu romanını okurken siz de hayatınızdan izler bulacaksınız.

11 yaş ve üzeri için uygundur.

Hanzade Servi'nin Dadı Eftalya'nın Pembe Misketi kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Cezeri ve Mezopotamya’daki Sır

Bu topraklardan çıkan mucit Cezeri’nin hayatı ve icatlarının anlatıldığı “Cezeri Ve Mezopotamya’daki Sır” kitabı, sizleri bambaşka bir çağa götürecek.

11 yaş ve üzeri için uygundur.

Mavisel Yener’in Cezeri ve Mezopotamya’daki Sır kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Sözel Çocuk

Mert meraklı, araştırmayı, okumayı seven ama yazmayı sevmeyen bir sözel çocuk. Bir gün, sokaktan geçerken atık toplayıcı Musti'yi görüyor ve onun yaşamını değiştirmek için ailesinden, öğretmeninden yardım isteyip çözüm arıyor. Mert'in sonsuz merakıyla zenginleşen bu eğlenceli hikâye, okurları farklı hayatları düşünmeye, toplum olmanın gerekliliklerini sorgulamaya davet ediyor.

11 yaş ve üzeri için uygundur.

Hidayet Karakuş’un Sözel Çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Dolunay Dedektifleri Seti

Mavisel Yener'in çocukların çok sevdiği altı kitaplık Dolunay Dedektifleri serisini set olarak ekstra indirimle sunuyoruz.

Set içinde yer alan kitaplar:

(Dilerseniz kitap isimlerine tıklayarak kitapları ayrı ayrı inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.)

Set içindeki kitaplar 11 yaş ve üzeri için uygundur.

Mavisel Yener'in Dolunay Dedektifleri serisini  indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Suç Dehaları Seti

Bu sette, The New York Times Çok Satanlar ünvanlı yazar Gordon Korman'ın Suç Dehaları serisinin üç kitabını birlikte sunuyoruz.

(Aşağıdaki kitap isimlerine tıklayarak kitapları ayrı ayrı inceleyebilir, dilerseniz tek olarak da alabilirsiniz.)

 Set içindeki kitaplar 11 yaş ve üzeri için uygundur.

Gordon Korman'ın Suç Dehaları Seti'ni  indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Adını Arayan Destan

Orta Asya mitolojisinde yer alan ad edinme geleneğini konu alan bu kitapta, insanın öz arayışı; her bölümde farklı bir hikaye ile işleniyor. Hikayelerin her biri çocukların mitlerdeki kötüler ile savaşını ve özünü buluşunu anlatıyor. Korku ve gizemin iç içe geçtiği öykülerin her bölümünü merakla okuyacaksınız!

12 yaş ve üzeri için uygundur.

Özlem Şeran’ın Adını Arayan Destan kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Her Şeyi Değiştirme Rehberi: Gençler İçin Gezegeni ve Birbirimizi Koruma Kılavuzu

 İklim adaleti mücadelesinin en büyük seslerinden biri olan ödüllü gazeteci Naomi Klein, Rabecca Stefoff ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki genç liderlerin ilham verici öykülerini anlatıyor. Bu bilgi dolu kitap, genç okurlarabu noktaya nasıl geldiğimize dair kapsamlı bir bakış açısı sunarkenbir gün onlara miras kalacak gezegeni koruma ve yeniden şekillendirme mücadelesinde ihtiyaç duyacakları araç ve yöntemlere de yer veriyor.

12 yaş ve üzeri için uygundur.

Naomi Klein ve Rebecca Stefoff’un Her Şeyi Değiştirme Rehberi kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Ta Tu Ta'ya Yolculuk

Seran Demiral'ın yazmış olduğu Ta Tu Ta'ya Yolculukekolojik tarımı, sürdürülebilirlik düşüncesini, gönüllü bilgi ve tecrübe takasını temel alan Ta-Tu-Ta projesini sıcak bir arkadaşlık hikâyesi içinde anlatan özgün bir çocuk romanı.

12 yaş ve üzeri için uygundur.

Seran Demiral’ın Ta Tu Ta'ya Yolculuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

Erik Vogler'in Maceraları Serisi

Bu sette

Beatriz Osés'in Erik Vogler serisinin dört kitabını birlikte sunuyoruz.

Set içinde yer alan kitaplar:

(Aşağıdaki kitap isimlerine tıklayarak kitapları ayrı ayrı inceleyebilir, dilerseniz tek olarak da alabilirsiniz.)

Set içindeki kitaplar 12 yaş ve üzeri için uygundur.

 

 

 

 

 

 

 

Kapat