Blog

Çocuklara Bilimi Sevdiren Macera Dolu Bir Roman

Jamie Drake Denklemi ve Albie Bright’ın Sayısız Dünyası kitaplarının yazarı Christopher Edge’in yeni kitabı raflarda yerini aldı.

Salem Cadı Mahkemelerinde Yargılanan İlk
Kadın, Tituba’nın Romanı

Guadeloupe doğumlu yazar Maryse Condé’nin kaleminden Tituba’nın yaşam mücadelesini okumak aynı zamanda sömürgeciliğe karşı verilen savaşa da tanıklık etmek anlamına geliyor.

Hidayet Karakuş’tan Özel Coğrafya Dersleri

Hidayet Karakuş’un son dönem şiirlerinden oluşan Özel Coğrafya Dersleri Bilgi Yayınevi tarafından yayımlandı.

Vazgeçmeyin, Hiç Belli Olmaz Bakarsınız
Diğerleri Sizden Önce Batar

Bir iş kurmak, işinizi mümkün olan en üst noktaya taşımak veya kariyerinizde yükselmek istiyorsanız şimdi susun ve Kapa Çeneni ve Dinle kitabındaki her biri özgün olan tavsiyelere kulak verin!

2021’in En İyi Beş Polisiyesi

Gazete Oksijen yazarı Tuna Kiremitçi’nin “Yılın En İyi 5 Polisiyesi” seçkisinde yayınevimizden yayımlanan iki kitap yer alıyor.

Perşembe Günü Cinayet Kulübü, Yılın En İyi
5 Polisiyesi İçinde

Gazete Oksijen yazarı Tuna Kiremitçi’nin Yılın En İyi 5 Polisiyesi seçkisinde yayınevimiz tarafından yayımlanan Richard Osman’ın Perşembe Günü Cinayet Kulübü romanı da yer aldı.

Köpekleri Seven Adam, Yılın En İyi 5
Polisiyesi İçinde

Gazete Oksijen yazarı Tuna Kiremitçi’nin Yılın En İyi 5 Polisiyesi seçkisinde yayınevimiz tarafından yayımlanan Leonardo Padura’nın Köpekleri Seven Adam romanı da yer aldı.

Birini öldürmek kolaydır, işin genellikle zor
olan tarafı cesedi gizlemektir

Eğer mizah dozu yüksek bir polisiye okumak sizi heyecanlandırıyorsa Perşembe Günü Cinayet Kulübü için yerlerinizi ayırtın.

New York Times Çoksatanlar Listesindeki Gordon
Korman’ın Yeni Gençlik Romanı: 13. Bölüm

80'den fazla yazdığı çocuk ve gençlik kitaplarıyla 28 milyondan fazla satan, New York Times Çoksatanlar listesinde bir numarada yer alan Gordon Korman’ın yeni gençlik romanı 13. Bölüm, raflarda yerini aldı.

Rengârenk Harika Görselleri Olan Sessiz Bir
Kitap

“Ama O Zaman Elma Ağacı Büyür Müydü?” kitabını 0-3 yaş çocuklarınızla birlikte okurken enfes çizimlerin arasında kaybolacak, hikâyeyi her seferinde farklı farklı canlandıracaksınız.

Fransa’nın En Prestijli Ödüllerinden Büyük
Hayal Gücü Ödüllü Fantastik Roman

Clara’nın Yolculuğu: Sezahat kitabının sonunu merak edenler buraya! Serinin ikinci kitabında, kendini hayal bile edemeyeceği bambaşka dünyalarda bulan Clara’nın Yolculuğu’nda heyecan doruklara çıkıyor.

Richard Osman’dan Mizah Dozu Yüksek Bir
Polisiye: Perşembe Günü Cinayet Kulübü

Eğer mizah dozu yüksek bir polisiye okumak sizi heyecanlandırıyorsa Perşembe Günü Cinayet Kulübü için yerlerinizi ayırtın.

Troçki’nin Büyükada’daki Sürgün Günleri

Küba edebiyatının yaşayan en önemli yazarı Leonardo Padura’nın ünlü romanı Köpekleri Seven Adam Volkan Ersoy çevirisiyle okurlarla buluştu.

“Yalnızca Topluiğne Üstüne Bir Öykü
Kitabı Yazılıp Topluiğneyle Bütün Bir Yaşam
Sergilenebilir”

Mehmet Zaman Saçlıoğlu’nun Bilgi Yayınevi tarafından yayımlanan Saatin Arka Yüzü edebiyat üzerine, yazarın yaşamından kesitler de içeren eşsiz bir kitap.

Çocukların Sessiz Kitap Okuması için 7 Güzel
Neden

İçinde yazı olmayan sessiz kitaplar tüm dünyada yaygınlaşırken Türkiye’deki eğitim kurumları ve aileler de kitaplıklarında sessiz kitaplara yer vermeye başladı.

Salvador Dali’nin Resimleriyle Alice Harikalar
Diyarında

Lewis Carroll’ın yazdığı Alice Harikalar Diyarında kitabının Salvador Dali’nin illüstrasyonlarıyla hazırlanan özel baskısı Türkiye’de ilk kez Bilgi Yayınevi tarafından satışa sunuluyor.

Türk Edebiyatının Çehov’u Esendal’dan
Öyküler: Gönül Kaçanı Kovalar

Gönül Kaçanı Kovalar, Memduh Şevket Esendal’ın ağırlıklı olarak aşk, evlilik, kadın-erkek ilişkileri üzerine yazdığı nefis öykülerden oluşuyor.

Tüm Miniklerin Okuması Gereken Harika Bir
Resimli Kitap: Ben Yanılabilirim

Samanadam, Filozof Meşe, Muz Cenneti gibi çocuklara felsefi düşünmenin kapılarını aralayan, onları sorular sormaya teşvik eden kitaplar yazan Anooshirvan Miandji, bu kez resimli bir kitapla miniklere ulaşıyor. 

Bir Yere Ait Olmaya Çalışan Üç Gencin
Hikâyesi

Başkonsolos Çınar Ergin’in yazdığı İlhan, Mahir ve David romanı, üç gencin Osmanlı topraklarından Amerika’ya uzanan zorlu yolculuğunu anlatıyor.

619 Kayıt bulundu Toplam 31 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat