Blog

Zülfü Livaneli’nin Kariyerini Etkileyen
Kitabı Okudunuz mu?

"Ernest Hemingway’in bütün eserleri, özellikle de Yaşlı Adam ve Deniz hayatımı ve kariyerimi büyük ölçüde etkiledi."

Laiklik Siyaseti: Fransa ve Türkiye’de Din,
Çeşitlilik ve Kurumsal Değişim

Laiklik Siyaseti yalnızca meraklılarının değil siyaset ve laiklikle ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken çok önemli bir kaynak.

Laiklik Siyaseti: Fransa’da Başörtüsü
Yasağı ve Laiklik Tartışmaları

Laiklik Siyaseti hem Türkiye’de bugün geldiğimiz noktayı anlamak için hem de gelecekteki laiklik tartışmaları açısından çok önemli bir kaynak.

Laiklik Siyaseti ve AKP’nin Alevi Açılımı

Laiklik Siyaseti önümüzdeki yılların en önemli tartışmalarından birisine kapı aralayacak.

Balinanın Hikâyesi

Yerin göğe ve göğün denize değdiği yerde Balinanın Hikâyesi... 

Kitap Nerede? Köpek Aldı. Köpek Nerede? Kedinin
Peşinden Gitti.

Köpekten kediye, kediden fareye, fareden kuşa ve daha sonra da solucanın eline geçen bir kitabın inanılmaz yolculuğuna tanık olmaya hazır mısınız?

Balinanın Hikâyesi ve Plastik Okyanus Çorbası

Balinanın Hikâyesi okyanuslardaki plastik kirliliğini konu alan umut dolu bir hikâye…

Mavisel Yener’den Miniklere Mutlu Olmayı
Anlatan Bir Hikâye

Çocukların büyük bir keyifle okuduğu Mavisel Yener, çocukları yüreklendirecek, kalplerini sevgiyle dolduracak bir hikâye anlatıyor. 

Kaz Dağları’ndan Esinlenen Bir Resimli Kitap:
Altın Madeni

Burak Kaya ve ressam Aslı Sinman Kutluay’ın Kaz Dağları’ndan esinlenerek hazırladıkları bu resimli kitapta toprağını, suyunu, ağacını korumak için el ele tutuşanların öyküsüne tanık olacaksınız.

Nurel Enver Taner Ortaokulu Öğretmen ve
Öğrencileri Anooshirvan Miandji’nin
Kitaplarını Yorumluyor…

"Bazı yazarlar vardır ki insanlığa yol gösterirler. Sayın Anooshirvan ve onun eserleri insanlığın bilinmez yolundaki en iyi rehberlerdendir."

Muhteşem Bir Psikolojik Gerilim: Cennetin
Sınırı

2017’de açıklanan Granta’nın En İyi Genç Amerikalı Romancılar listesinde yer alan Esmé Weijun Wang’in Cennetin Sınırı kitabı, yayımlandığı ülkelerde büyük yankı uyandıran bir psikolojik gerilim romanı.

Şizofreni Üzerine: “Berrak, Üzücü ve
İçten”

Şizofreni Üzerine, Wang’in bilimsel yaklaşımı ile yazarlığının kesişme noktasında duran müthiş bir kitap. Yazarın kendi dünyasını olabildiğince açık biçimde yansıtmak konusundaki tavrı kitabın içtenliğine büyük bir katkı sağlıyor.

Hidayet Karakuş’tan Kül Kahvesi: 55 Yıldan 55
Şiir

Bilgi Yayınevi, Hidayet Karakuş’un 1965’te Çağrı’da yayımlanan ilk şiirinden başlayarak 55 yıllık birikimini içeren 55 şiirlik bir seçkiyi okurlara sunuyor.

İyiliğin Kötülükle Mücadelesini Anlatan
Fantastik Çocuk Romanı: Yeraltına Yolculuk

An Koleksiyoncusu serisinin ikinci kitabı Yeraltına Yolculuk’ta, kötülükle korkmadan savaşmak gerektiği, doğru olan yoldan ayrılmadan iyilik için mücadele etmenin önemi macera dolu bir hikâye ile anlatılıyor.

Osmanlı Dönemi Türk-Ermeni Halklarına
İlişkin Bir Roman: Gölgedeki Sırlar

“Hâlâ inancım var ustam. Kürtün, Türkün, Ermeninin yeniden kardeş olduğu o yıllara döneceğimizi söyleyen bir umut var içimde. Ben buradan başka yurt bilmem.”

Hayatın Tüm Duygularını Kucaklayan Bir Roman:
Siranuş’un Mızıkası

“İnsan çözümü başkalarından beklediğinde düşer çözümsüzlük kuyusunun içine. Çözümsüzlükten dolayı başkasını suçlamaya başladığında ise daha da derinleşir ve karanlıklaşır kuyu.”

Leyla ve Leya Çocukları Kitapların Uçabildiği
Mucize Kasabası’na Davet Ediyor

Her şeyin mümkün olduğu Mucize Kasabası’nda gökten Leylaların bahçesine inen balonun sırrını çözmeye çalışan Leyla ve Leya’nın macerası kitabı okuyan çocukları çok şaşırtacak.

Mavisel Yener’den Çocuklar İçin Bol
Kahkahalı Öyküler

Zeki’nin Zekâsı Kaçtı kitabı, çocukların dil becerilerini geliştiren, çocukların kahkahalarla okuyacağı, mizah dolu bir öykü kitabı. Kitaptaki Zeki’nin muhabbetkuşu Zekâ bir öyküden diğerine uçarken eğlenceli olaylar yaşatıyor. 

Çocuklara Kendilerini Sevmeyi Öğreten
Köpekbalığı Havhav’ın Hikâyesi

Mavisel Yener, Havlamak İsteyen Köpekbalığı’nın hikâyesini mercanların tellal, kedibalığının berber olduğu zamanlardan, okyanusun en derin yerlerinden anlatıyor.

Tuvalet Eğitiminin Anahtarı: Teo’nun Kaka
Kitabı

Tuvalet eğitimini resimli bir hikâyeye dönüştüren kitap, çocukların zevkle okuyup gereksiz kaygılara kapılmamasını sağlayacak hazine değerinde bilgiler içeriyor.

594 Kayıt bulundu Toplam 30 Sayfa << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 > >>
Kapat