Hanzade Servi Dadı Eftalya'nın Pembe Misketi'ni Anlatıyor

Hanzade Servi, YouTube hesabında paylaştığı videoda Dadı Eftalya’nın Pembe Misketi’ni tanıtıyor. Bu kitabı yazdıran ilhamı ve kitabı yazarken gelişen olayları mucizevi olarak nitelendiren yazarımız, videoda kitabın konusu hakkında kısa bilgiler de veriyor. Yazar, videonun bir bölümünde “Diğer kitaplarımda her satıra hâkim olduğumu hissediyordum ama bu kitapta kalemin kontrolü bende değildi. Sanki kitap kendi kendini yazıyordu.“ Diyerek kitabının kurgusunu yine kitabın kendisinin oluşturduğunu belirtiyor.

Kitap, Paydaş ailesinin Ayaydınlar Çiftliği’ni satıp İstanbul’a yerleşme kararı almasıyla başlıyor. Ebeveynler taşınma işlerini halletmek için İstanbul’a gitmek durumunda kalıyor ve bu süreçte yaz boyunca çocuklara Dadı Eftalya bakıyor. Nazlı, Timuçin, Neşe ve Gece isminde dört çocuğu var Paydaş ailesinin. Romanda dört çocuğun da iç dünyasını detaylıca anlayabiliyoruz. Kitabın kurgusu o kadar ustaca oluşturulmuş ki karakterlerin hiçbiri boş yere yazılmamış ve hikâyede hepsinin bir bağı olduğunu görünce hayrete düşüyoruz.

Çocuk romanı olarak yazılmış ancak dili, kurgusu, hikâyesi o kadar muhteşem bir kitap ki herkesin severek okuyacağını düşünüyoruz.

 

 

 

Dadı Eftalya'nın Pembe Misketi kitabını incelemek ve satın almak  için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

Kapat