Hayatta Başarılı Olmaları için Çocuklara Yol Gösteren En Etkili 6 Kitap

Çocuğunuzun geleceği için yapabileceğiniz en iyi yatırım evinizde kuracağınız çocuk kitaplığı. Bu kitaplıkta olmazsa olmazlar dünyanın dört bir yanındaki yazarların yazdığı, yıllardır milyonlarca çocuğun okuduğu dünya klasiklerinin en güzel kitapları… Bu kitapların olmadığı hiçbir çocuk kitaplığı kalmasın diye çocukların hayal gücünü besleyen, duygusal zekâsını geliştiren, onları hayatı keşfetmeye teşvik eden en güzel kitapları bir araya getirdik. 

Küçük Kara Balık

  • "Dünya o kadar büyüktür ki, her yerini dolaşamazsın."
  • "Zararı yok, gidebildiğim kadar giderim ben de..."

Samed Behrengi’nin Küçük Kara Balık kitabı, özgürlüğü, kendi başına kararlar alabilmenin gücünü anlatıyor. Adaleti, eşitliği vurgularken, tüm ayrımcılıklara karşı duruyor. Kalıplaşmış düşünceleri sorgulayan, hayatın anlamını bulmaya çalışan çocukların yetişmesine katkıda bulunuyor. Sınırları aşmak isteyen, meraklı Küçük Kara Balık diğer balıkların tüm engellemelerine rağmen hayallerinden vazgeçmiyor, çocuklara kendine güvenmenin önemini anlatıyor. Özgür denizlere ulaşıp ulaşamadığı bilinmez ama karşılaştığı her engeli hayatın bir rengi olarak kucaklıyor Küçük Kara Balık. Ön yargıların karşısında duran Küçük Kara Balık düşlerini gerçekleştirmek, yaşamını anlamlandırmak için yola çıkıyor, çocuklarınızı hayallerini gerçekleştirmek için yüreklendiriyor. Bırakın hayalleri kocaman, kendileri küçük kara balıklar denizlere, okyanuslara doğru yol alsın. Hayallerinden vazgeçmeyen, cesur miniklerin mutlaka okuması gereken bir kitap. 

 Samed Behrengi’nin Küçük Kara Balık kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

Küçük Prens

"Bir yerde bir kuyunun saklı oluşudur çöle güzellik veren."

Dünyada 250’den fazla dile çevrilen Küçük Prens, çocukları tüm hayatlarına ışık tutacak bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculukta farklı kişiliklerle karşılaşan Küçük Prens, kralın gezegeninde yönetme arzusunu, sanatçının gezegeninde kendini beğenmişliği, iş insanlarının gezegeninde sahip olma hırsını görür. Yalan söylemenin bir sakıncası olmadığını düşünen insanın gezegeninden sonra Dünya’ya varır. İyi bir gözlemci olan Küçük Prens, yolculuğunda tanıştığı kişiler sayesinde hayatı sorgular, onları anlamaya çalışır. Dünyanın en çok okunan çocuk kitabı Küçük Prens, çocuklara hayatlarında başarılı olmaları için bakmayı değil, görmeyi, duygularını doğru ifade edebilmeyi, başkalarını yargılamamayı, kibirli olmamayı ve sürekli keşfetmeyi öğretiyor. 

Antoine de Saint-Exupéry’nin Küçük Prens kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

Oz Büyücüsü

“ ‘Benim cesaretim ne olacak?’ diye sordu Aslan. ‘Yeterince cesaretin olduğuna eminim’ diye yanıtladı Oz. ‘İhtiyacın olan tek şey kendine güvenmek. Tehlikeyle karşılaştığında korkmayan canlı yoktur. Gerçek cesaret sende olduğu gibi korkmana rağmen tehlikeye göğüs gerebilmektir.”

Oz Büyücüsü’nün Zümrüt Şehri’ne giden küçük kız Dorothy ve sevimli köpeği TotoKorkuluk, Teneke Adam ve Korkak Aslan... Her birinin kendince istekleri, ihtiyaçları var. Bunları gerçekleştirecek Oz Büyücüsü’nü bulabilmek için yollara düşüyorlar. Frank Baum’un Oz Büyücüsü kitabı, asıl yolculuğumuzun ne olduğuna dair çocuklara çok güzel mesajlar veriyor. Serüven dolu bu yolculukta, Dorothy sabırlı olmayı ve arkadaşlığın önemini; Teneke Adam, Korkuluk ve Aslan ise isteklere ulaşmak için başkalarına ve büyülere değil, kendi aklımıza ve gücümüze inanmamız gerektiğini öğreniyor. Hayal gücünün gelişimine destek sağlayan kitap, içinde dostluğu, yardımseverliği barındırıyor. Oz Büyücüsü sürükleyici kurgusuyla başarmanın önünde hiçbir engelin olmadığına inanan çocukları bekliyor. 

Frank Baum’un Oz Büyücüsü kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

Alice Harikalar Diyarında

  • "Hangi yoldan gideyim?"
  • “Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok.”
  1. yılını kutlayan Alice Harikalar Diyarında kitabı, çocuklara kendimizi olduğumuz gibi kabul ederek yolumuza devam edebileceğimizi ve kendi gerçekliğimizi bulabileceğimizi anlatıyor. Sürekli başına gelen olumsuzluklara odaklanmak yerine karşılaştığımız zorluklardan nasıl kurtulabileceğimizi bilmenin karakterimizi etkileyeceğini fantastik bir öyküyle gösteriyor. Kendini inanılmaz bir dünyada bulan Alice’in merak duygusu olmasaydı, asla Harikalar Diyarını göremeyecekti. Alice, yüksek hedefler belirlemek ve onlara ulaşmak için çabalamanın başarılı olmak için önemli bir adım olduğunu vurguluyor. Hayatın değişimler, dönüşler, hayal kırıklıkları, sürprizler ile dolu olduğunu ve keyif alarak yaşamamız gerektiğini vurguluyor. Alice Harikalar Diyarında kitabının çocuklara verdiği mesaj: Kimsenin hayallerinize müdahale etmesine izin vermeyin, düştüğünüzde tekrar ayağa kalkacağınız güç içinizde!

Lewis Carroll'un Alice Harikalar Diyarında kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

Peter Pan

  • “Ya düşersem?”
  • “Ya uçarsan?”

Büyümek istemeyen çocuklara yazılan Peter Pan kitabı, çocuklara cesareti, kendine güvenmeyi ve her ne olursa olsun olaylara olumlu bakabilmeyi gösteriyor. Wendy ve kardeşlerini Hayaller Ülkesi’ne gitmek için ikna eden, Kaptan Hook ile mücadele eden Peter Pan, hayal gücü geniş ve liderlik konusunda çok başarılı bir çocuk. Peter Pan, çocuklara iyi bir liderin nasıl olması gerektiğini gösteren eğlenceli bir kitap. 

James Matthew Barrie'nin Peter Pan kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

Dünyanın Merkezine Yolculuk

“Riski göze alamayanlar, başarılara imza atamazlar.”

Maceraperest bir jeoloji profesörü kitaplarının arasında bu notu bulur. On altıncı yüzyılda bu notu yazan gezgin, dünyanın merkezine giden bir yoldan bahseder. Dünyanın Merkezine Yolculuk, zamanda seyahat ederken çocuk okurları peşinden sürükleyen onlara coğrafya ve fen bilimlerini sevdiren bir kitap. Zengin düş gücü ile yaşadığı dönemin çok ötesinde olan Jules Verne, çocukları macera, bilim ve teknoloji dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Dünyanın Merkezine Yolculuk, çocukların hayallerinin sınırlarını aşmaları gerektiğini öğreten, bilim ve teknolojiye yönlendiren harika bir kitap. 

 Jules Verne'in  Dünyanın Merkezine Yolculuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.Kapat