Demokan Atasoy

Eski Ankaralı, yeni İstanbullu.  Turizm ve Sinema okudu. Özel televizyonlarda yönetmenlik ve yapımcılık yaptı. Sektördeki ikinci yılında, ‘Yaşam Ustaları’ adlı programıyla, Çağdaş Gazeteciler Derneğinin TV Programı dalındaYılın Başarılı Gazetecisi ödülünü kazandı. İstanbul için, maceralı, hikayeli, müzikli turistik mobil uygulama üretti.

Bir yandan ortaklarıyla beraber Gerisi Hikaye adlı (podcast) internet radyo programını üretirken diğer yandan senaryolarını çekecek yapımcı avında. Öyküleri Yabani Dergi ve Lemur Dergi’de yayımlandı. Aylık sinema dergisiRabarba Şenlik’te, Canavarlar, Yaratıklar, Manyaklar adlı korku bölümünü hazırlayıp, korku sanatlarını sinemaseverlere gerçek yüzüyle tanıtıyor.

Jules Verne Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu Öykü Yarışmasında dereceye giren öyküsü ‘Kuzey Yıldızı Üçlemesi’ Hayalgücünün Merkezine Seyahat adlı seçkide yayımlandı. Anadolu Korku Öyküleri’ne ‘Kuyu’, ‘Gece Işığı’ ve ‘Sakın!’, Aşkın Karanlık Yüzü’ne ‘Hülya Bu Ya!’, ‘Karanlık Yılbaşı Öyküleri’ne ‘Karanlık Bedava’ adlı öyküleriyle dahil oldu.

Demokan Atasoy - Yazarın kitapları

Kapat