Işın Beril Tetik

1970’te Edinburgh, İskoçya’da doğdu. 1993’te Isle College of Art - Moda bölümünden Moda Tasarımcısı olarak mezun oldu. İlk fantastik kurgu öyküsü “Galgalin - Venianis’in Kehaneti” Derinden Gelen Sesler adlı seçkide yayımlandı. Aynı yıl Jules Verne Öykü Ödülleri Seçkisi - Hayalgücünün Merkezine Seyahat’te fantastik kurgu dalında 1.lik ödülü alan Tanrı Sorpien’in İnkarı adlı öyküsü yanında Kara Kalp ve Buyruk Zinciri adlı fantastik kurgu öyküleriyle yer aldı.

Gizemli.com için yaptığı araştırmalar ve Kangüncesi/Gölge çevrimiçi dergisinde yazdığı öykülerle çalışmalarını yoğunluklu olarak çocukluktan beri merak duyduğu korku türüne odakladı.

Anadolu Korku Öyküleri 1’de “Gelin Otu”, Anadolu Korku Öyküleri 2’de “Zifir Karanın Mavisi”, Anadolu Korku Öyküleri 3 YILGAYAK ’ta “Taş Uyur” adlı öyküleri ile yer aldı. Aşkın Karanlık Yüzü adlı seçkiye “Gumiho” ve Karanlık Yılbaşı Öyküleri adlı seçkiye “Yolculuk” adlı öyküleriyle katıldı. Kendi öykülerinden derlediği Kara Kara Kapkara adlı öykü kitabı ise 2017’de yayımlandı.

Ayrıca Yabani Çizgi Roman Dergisi’nin yanı sıra Lemur Dergi gibi web dergilerde öyküleri yayınlandığı gibi, Rabarba Şenlik adlı sinema dergisine de inceleme yazıları yazmakta.

Yazmak haricinde özellikle korku türü için araştırmalar yapmayı seven yazar, 2014’ten bu yana “Gerisi Hikâye - Korku Konuşmaları” adlı çevrimiçi radyo programında iki ortağı ile beraber türe ait her türlü detay üzerine konuşmaya devam ediyor.

Işın Beril Tetik - Yazarın kitapları

Kapat