"Zaten Büyükler Hayaletlere Hiçbir Zaman İnanmaz!"

“Benim hâlâ uykum yoktu. Yeni odamda eski yatağıma serilmiş, tavana bakıp hayaller kuruyordum. Gıcırtılar ve duvarda dalgalanan ışıkları gördüm. Yoksa yatağımın altındaki bir uzaylı mıydı?”

Küçükken gece yatağına uzandığında dolabın içinde korkunç bir yaratık, yatağın altında bir canavar olduğunu düşünüp korkmayan yoktur. Perdelerin dansı ve ışık oyunları gece uykularının en büyük kâbuslarındandır. Aytül Akal’ın yazdığı Odamdaki Hayalet gizem dolu, maceradan maceraya sürükleyen bir çocuk romanı.

Ada, yeni taşındıkları evlerindeki ilk gecesinde odasında duyduğu sesleri, gördüğü karaltıyı ailesine anlatır ama onları inandıramaz. Zaten büyükler hiçbir zaman hayaletlere inanmaz! Odasındaki gizli tünelleri öğrendiğinde, kendini bambaşka bir hikâyenin içinde bulur. Yeni evine ve okuluna alışmaya çalışan her çocuk gibi endişeler duyan, aksiliklerle boğuşan Ada’nın hikâyesi, odasındaki hayaletle tanışmasıyla eğlenceli bir hâle geliyor.

“Bazen olaylar kontrolden çıkabilir. Hayat her zaman tek çizgide dümdüz gitmiyor. Yoksa yaşam çok sıkıcı olurdu değil mi?”

Gece odasında gördüklerine kimse inanmasa da evlerindeki kilitli kutuda bulduğu sır dolu fotoğraf, okulda tanıştığı arkadaşları ve yatağının altındaki karanlık geçit, Ada’yı bir serüvenin içine sürükler. Odasında kendini korkutan hayaletin kim olduğunu öğrendiğinde Ada da onu korkutmak için tatlı planlar yapar.

Odamdaki Hayalet, çocukların ellerinden bırakamayacağı, sonraki sayfada olayların nasıl ilerleyeceğini merak ettiren bir kitap. Ada aldığı konfetiyi ne yapacaktı? Odasındaki gizli geçidin diğer ucu neredeydi? Akşam yemeğinde kapıyı çalan polis Ada yüzünden mi gelmişti? Ev sahiplerinin çalınan hazine sandığını bulmak için ipuçlarını toplayan Ada arkadaşıyla birlikte adım adım hırsıza yaklaşırken hazine sandığının içindekilerini öğrendiğinde şok olur.  Her anı heyecan uyandıran bu romanda siz de Ada ile şaşıracak, üzülecek ve sevineceksiniz.

Çocuklar, bu kitabı okurken, görünenlerin arkasındaki gerçeklerin ve bunların arasındaki bağların önemini anlayacaklar; ellerindeki bilgilerden ve gözlemlerinden yola çıkarak farklı çözümler bulabildiklerini görecekler; korkularının aslında hayalden ibaret olduğunu fark edecekler; hayata dair birçok bilgi edinirken heyecan ve merak içinde kitabın sonuna çabucak gelecekler.

Odamdaki Hayalet, renkli çizimleri ve akıcı kurgusuyla çocuklarınızın elinden düşmeyecek, onları okumaya teşvik edecek bir roman.

“ODAMDAKİ HAYALET” çocuk romanını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat