Yazarımız Mavisel Yener, Astrid Lindgren Memorial Awards (ALMA) Adayı

Çocuk edebiyatının en önemli ödüllerinden biri olan Astrid Lindgren Memorial Awards (ALMA) 2023 Türkiye adayları arasında yazarımız Mavisel Yener de bulunuyor!

Astrid Lindgren Anma Ödülü, 2002 yılında İsveç hükümeti tarafından her çocuğun harika hikâyeler okuma hakkını desteklemek için oluşturulmuş bir kurumdur. İyi ve nitelikli edebiyat eserleriyle çocukların hayal dünyasını harekete geçirmeyi, kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefler.

Her sene olduğu gibi bu yıl da Frankfurt Kitap Fuarı’nda açıklandı. 64 ülkeden 251 yazar, çizer, öykücü ve proje sahibinin büyük ödül için yarışacağı Astrid Lindgren Anma Ödülü’ne, 2023 yılı için Türkiye’den Mavisel Yener, Aslı Der, Ayşe İnan, Deniz Üçbaşaran, Şiirsel Taş ve Uğur Uygun aday gösterildi.

Mavisel Yener’in roman, öykü, masal, şiir türlerinde yayımlanmış 150’den fazla kitabı bulunmaktadır. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan Mavisel Yener, çocuk edebiyatına yönelik yaptığı çalışmalar ve katkıları nedeniyle aday gösterildi.

Yazarımız Mavisel Yener’in bu başarısını canı gönülden kutluyoruz.

Mavisel Yener’in kitaplarını incelemek için tıklayınız.

Kapat