Yaz Tatilinde Okumak için 3 Çocuk Kitabı Serisi

Çocuklar! Okurken hayal gücünüzü geliştirecek birbirinden güzel 3 kitap serisini sizler için listeledik. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Albie Bright’ın Sayısız Dünyası 

Christopher Edge, Albie Bright’ın Sayısız Dünyası, Jamie Drake Denklemi, Maisie Day’in Sonsuz Canları kitapları yirmiden fazla dile çevrilen, ödüllü bir yazar. Gençler için yazdığı bilimkurgu romanları, İngiltere'nin en eski ve en prestijli genç edebiyatı ödülü olan Carnegie Madalyası'na aday gösterildi. Kitapları, STEAM Genç Kitapları Ödülü ve Brilliant Book Ödülü gibi birçok ödül kazandı. The Guardian tarafından “gerçek özgünlükte bir yazar” olarak nitelendirildi. 

Kuantum fiziğinden, Newton’un yerçekim yasasına, vücudumuzdaki kromozomlardan paralel evrenin bilinmeyenlerine kadar karmaşık görünen bilimsel bilgileri Albie size bu kitapta anlatıyor. Bilim, uzay, astronomi, matematik ve bolca macera dolu olan Jamie Drake Denklemi, genç okuyucularına birçok farklı duyguyu bir arada yaşatıyor. Maisie Day’in Sonsuz Canları kitabı, çocukları entropi, möbius şeridi, reaktörler, nükleer reaksiyon, soğuk füzyon gibi bilimsel kavramlarla tanıştırıyor. 

Christopher Edge’in kitap serisini satın almak için tıklayın.

 

Erik Vogler: Beyaz Şahın Suçları 

Bazen arayıp bulamadığınız şey en yakınınızda; tehlike, kendinizi en güvende hissettiğiniz yerdedir. Sadece bakmayı bilmeniz gerekir. İstemeseniz de bazen olaylar sizi içine çeker, ne kadar kaçmaya çalışırsanız çalışın peşinizden gelir. Tıpkı Erik Vogler’in başına gelen tuhaf olaylarda olduğu gibi…

Çoraplarını renklerine, ceketlerini kalınlıklarına, pantolonlarını ise aldığı yıllara göre bavuluna yerleştiren Erik Vogler’in bir gecede hayatı değişir. Her bölümde ters köşe yapan romanda, olayları çözmek için kitabı hızlıca okumak isteyeceksiniz ama dikkat edin, hızlıca okurken atlayacağınız herhangi bir detay, katilin kim olduğunu bulmanızı engelleyebilir. 

İspanyol yazar Beatriz Osés’in merakla beklenen Erik Vogler dedektif serisinin ikinci kitabı Ölümcül Mango Şerbeti, çocuk polisiye romanların en sevilen karakteri Erik Vogler, Beyaz Şahın Suçları kitabında  yaşadığı olayları çözmesinin üstünden çok zaman geçmeden bu sefer kendini inanılmaz bir olayın içinde buluyor. 

Serinin son kitabı Misty Abbey Kalesi Laneti’nde beklenmedik telefon Erik ve Albert’i Leydi Brianna’nın korkunç lanetini saklayan gizemli bir kaleye götürüyor. Erik Vogler, serinin üçüncü kitabında sırlarla dolu, tarihi bir kaledeki olayları genç okuyucuları ile birlikte çözüyor. Heyecan serinin son kitabında giderek artıyor. 

Beatriz Osés’in Erik Vogler kitap serisini satın almak için tıklayın.

 

Yetenek(siz) 

Yetenek(siz)”, bazı özellikleri ön plana çıkarılan çocuklarla, keşfedilmeyi bekleyen çocukların birbirlerinden beslenmelerini anlatan harika bir kitap. Yeteneksizliğinden yakınan çocuklar, “Yetenek(siz)”i çok sevecek, özgüvenleri artacak, kendilerini keşfetmek için cesaretlenecekler. Bir çocuk ne ister? Sürekli başarmak için eğitim mi, yoksa çocukluğunu yaşayıp eğlenirken öğrenmek mi? Çocuğunuzun bu konudaki fikrini öğrenmek ister misiniz?

Serinin ikinci kitabı Süper Yetenekli ise, çocuklara sadece zeki ya da yetenekli olmanın başarı için yeterli olmadığını komik ama etkileyici bir şekilde anlatıyor. 

Gordon Korman’ın kitap serisini satın almak için tıklayın.Kapat