“Yaratıcılık, bildiğiniz iki şeyi bilmediğiniz bir şekilde birbirine bağlamaktır.”  Leo Burnett

“Beyninizin enginlerinde sınırsız yolculuklara çıkabileceğiniz bir dünyaya hoş geldiniz!” Arzu Savaş

Arzu Savaş, Zihin Haritaları kitabında birçok yöneticinin ve girişimcinin kullandığı, yaratıcılığınızı geliştirebileceğiniz harika bir yöntemden bahsediyor. Ünlü yazar Tony Buzan’ın geliştirdiği zihin haritası, bilgi ve düşünceleri düzenlemek, yaratıcılığı geliştirmek için kullanılan bir sistem. Ana fikir etrafında geliştirilen yeni fikirlerin birbiriyle anlam bağlantısının kurulduğu, semboller ve renkler kullanılarak çizilen birer sayfalık diyagramlardan oluşuyor zihin haritaları. 

Zihin haritasıyla yaratıcılığınızı ortaya çıkararak başarılı toplantılar ve etkileyici sunumlar yapabilirsiniz. Beyin fırtınalarınızı kasırgalara dönüştürmek, problemleri jet hızında çözmek ve stratejik kararlar alabilmek için zihin haritaları vazgeçilmeziniz olacak. Nasıl mı? Renkli kalemlerinizi hazırlayın! Sağ ve sol beyni aynı anda çalıştırma zamanı! Arzu Savaş, Zihin Haritaları kitabında size tüm detayları anlatıyor. Üstelik kitapta örnek uygulamalarla kendi zihin haritalarınızı nasıl hazırlayacağınızı ve nerelerde kullanabileceğinizi açıklıyor. 

Kelimeler düşüncelerimizi aktarmanın yollarından sadece birisi. Semboller ise birçok kelimenin yerini tutar, yerden ve zamandan tasarruf sağlar. Beynimiz görsel bilgileri daha hızlı algıladığı için renkli zihin haritaları yaratıcılığınızın önemli bir destekçisidir. Zihnimizin en derinlerine inebilen, renkler ve sembollerle yaratıcığımızı tetikleyen, bütünü tek sayfada görmemizi sağlayan zihin haritaları yönetici ve girişimciler için mutlaka  kullanılması gereken bir yöntem.

“Yaratıcılık bir şeyleri birbirine bağlamaktan ibarettir. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl çözdüklerini sorduğunuzda, biraz mahcup hissederler çünkü aslında yeni bir çözüm yaratmamış yalnızca zaten var olan bir şeyi görmüşlerdir. Bu onlara çok kolay gelir çünkü deneyimlerinden yeni çıkarımlara ulaşabilir, bunları sentezleyerek yaratıcı çözümler üretebilirler.” — Steve Jobs, Apple Kurucu Ortağı 

Lideri izleyiciden ayıran şeyin yaratıcılık olduğunu vurgulayan Steve Jobs’a göre yaratıcı değilseniz, yaratıcı insanları izlemekten başka şansınız yoktur. Yaratıcılık çoğunlukla sanatla ilişkilendirilir ama iş hayatında başarılı olmanın sırrı da yaratıcılıktadır. 

Zihin haritası, kendisine yatırım yapanların mutlaka hayatının içinde bulunması gereken bir yöntem. Zihin haritasının püf noktalarını öğrenmek ve hayatınızda bu yöntemi uygulamak için Arzu Savaş’ın Zihin Haritaları kitabı enfes bir yol gösterici!

Arzu Savaş'ın Aklın Mucizesi-Zihin Haritaları kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat