Vazgeçmeyin, Hiç Belli Olmaz Bakarsınız Diğerleri Sizden Önce Batar

600’den fazla restoranı olan, Houston Rockets takımının sahibi, Forbes Amerika’nın en zenginleri listesinde 153. sırada yer alan Tilman Fertitta, tek bir restoranla başladığı yolculuğundaki deneyimlerini Kapa Çeneni ve Dinle! kitabında aktarıyor. Yeme içme  sektörünün en zengin CEO’su Fertitta’nın tavsiyeleri bu kitapta sizleri bekliyor!

"En büyük fırsatların kötü zamanlarda gizli olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın"

Bir iş kurmak, işinizi mümkün olan en üst noktaya taşımak veya kariyerinizde yükselmek istiyorsanız şimdi susun ve Kapa Çeneni ve Dinle! kitabındaki her biri özgün olan tavsiyelere kulak verin!

"Hiçbir zaman param olmaz, çünkü paramın tamamını işletmede tutarım"

Güçlü ve zayıf yönlerinizi fark etmenizi sağlayacak Kapa Çeneni ve Dinle! kitabından farklı kariyer basamaklarındaki herkes faydalanabilir. Çok yönlü bu kitap, sadece çalışan ve işveren gözünden bakmakla kalmıyor, müşterilerin istek ve beklentilerini de ele alıyor. 

"Sizinle aynı becerilere sahip biriyle asla ortak olmayın"

Kitaptaki öğretiler alışılagelmiş ipuçlarından çok farklı. Örneğin Fertitta, “hayır” diyerek müşteriye kötü hissettirmek yerine neler yapabileceğimizi anlatıyor. Bir müşteriye davranış biçiminin dünyadaki tek müşteriniz oymuş gibi olması gerektiğinin çünkü yedek müşteri diye bir şey olmadığının altını çiziyor.

“Rakamlar yalan söylemez.”

Fertitta, kitabında tüm klişeleri yıkıyor ve kalıpların dışına çıkıyor. Operasyonel ipuçlarının yanında finansal konularla da ilgili ipuçları vererek şaşırtıyor ve işler iyi giderken borçlanmanın neden önemli bir stratejik karar olduğunu açıklıyor. Her şey yolunda giderken ve ihtiyacınız yokken borçlanmak tuhaf mı geldi? Bu ve birçok sıra dışı tavsiyenin detaylarını Kapa Çeneni ve Dinle! kitabında bulacaksınız. 

“Ortalama başarıya sahip çoğu işletme, yaptıkları işin %95’inde iyidirler. Zirveye tırmanıp tırmanmamak geriye kalan %5’lik oranda saklıdır.”

Kapa Çeneni ve Dinle! işletmenizin başarısına en çok katkı sağlayacak %5’lik diliminizde neleri geliştirebileceğinizi keşfetmenize katkıda bulunacak bir kitap. Fertitta’nın en önemli ipuçlarından biri de işiniz konusunda kaygılanmaktan hiçbir zaman vazgeçmemek! Aksi takdirde bir anlık bile olsa rehavete kapılmanın işinize zarar verebileceğini vurguluyor. 

“Ne yaptığınızı bildiğinizi düşünüyor olabilirsiniz fakat ben size bilmediğiniz şeyler göstereceğim.”

Kitap, girişimcilerin ürün, üretim, işgücü ve maliyet gibi konulara odaklanırken mülk kiralama sürecini çok önemsemediğinden bahsediyor. Kira sözleşmesinin bir borç senedi imzalamaktan farklı olmadığını vurgulayan Fertitta, işiniz batsa bile kira ödemek zorunda kalmamanız için sözleşmeye ekleyebileceğiniz maddeleri tek tek açıklıyor. Mülk kiralamanın gizli tuzaklarıyla ilgili altın değerindeki bilgileri bu kitapta bulacaksınız. 

Kapa Çeneni ve Dinle! değerli mücevher niteliğinde olan birçok tavsiye içeriyor. Her bölümün sonunda kutucuklar içinde özetlenen tavsiyeler, gözden kaçırdığınız detayları yakalamanızı sağlıyor. Fertitta’nın yüzlerce restoran ve otelle kurduğu, eğlence sektöründeki başarılarıyla beslediği etkileyici imparatorluğu, fırsatları nasıl değerlendirmeniz gerektiğinin bir örneğini sunuyor. 

"İşler kötüye gittiğinde zayıfları yutun ve işletmenizi büyütün"

Fertitta deneyimlerini aktarırken, herkesin anlayabileceği samimi bir dil kullanıyor. Kendi deneyimlerinden yola çıkarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığını açıklarken önemli bilgiler paylaşıyor. Sohbet eder gibi aktarılan tavsiyelerin yaşanmış hikâyelerden anekdotlar şeklinde aktarıldığı kitaptaki somut örnekler “hatalarımdan ve başarılarımdan ders al” mesajı veriyor. Kişisel ve profesyonel hayatınızda uygulayabileceğiniz sayısız ve zamansız ipucunun olduğu kitap keyifli ve motive edici bir okuma sunuyor. Kapa Çeneni ve Dinle! ilham verici bir kitap.

Tilman Fertitta’nın Kapa Çeneni ve Dinle! kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 Kapat