Uzaya Meraklı Çocuklar İçin Okuma Listesi

Çocuklar, içinizde uzaya meraklıların olduğunu biliyoruz! Sizler için hazırladığımız, her yaş grubuna uyacak seçenekleri içeren uzay konulu kitapların olduğu bu listeyi mutlaka incelemelisiniz.

Astronot Olmak İsteyen Kedi

Minik kedi Şeker, astronot olmanın büyüsüne kapıldı. Sevindi, üzüldü, umutlandı, sabretti, meraklandı. Biraz da kaygılandı: "Miyavvv... Mars'a gitmek tek arzum.Ya sığmazsa rokete kuyruğum?" 

Mavisel Yener’in Astronot Olmak İsteyen Kedi kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

4 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

Astropenguen

Orville hayvanat bahçesinde yaşayan küçük bir penguendir. Etrafı sürekli heyecanlı maceralar yaşayan hayvan dostlarıyla çevrilidir ama o küçük olduğu için arkadaşlarına katılamamaktadır. Ta ki bir gün kendi macerasını bulana dek: Ay'a uçmak!

Marcie Colleen’in Astropenguen  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

4 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

3,2,1 Fırlat!

Uzayı keşfetmeye hazır mısınız?

Astronot kıyafeti?

Giyildi.

Roketin kapısı?

Kapatıldı.

5, 4, 3, 2, 1 FIRLAT!

Bu kitapla çocuklar güneş sistemindeki bütün gezegenleri tek tek dolaştıkları ve onlarla ilgili kısa bilgiler öğrendikleri eğlenceli bir yolculuğa çıkıyor.

Shelly Unwin’in 3,2,1 Fırlat!  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

4 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

Uzay Dolmuşu Kalkıyor

Küçük bir uzay aracı düşünün. İçinde kaptan ve on bir çocuk var. Denizin babaannesini de unutmamak gerek tabii. Aracımız uzayın derinliklerine doğru yol alırken acaba yolcularımızı neler bekliyor? Her satırında kahkahanızı tutamayacağınız bir serüven.

Muzaffer İzgü’nün Uzay Dolmuşu Kalkıyor  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

8 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

Bilgisayar Amca

Mor Gezegen'den gelen uzaylılar Göktuğ ile Gönen'i kendi gezegenlerine götürürler. Dünyalıları anlamak için onların üzerinde araştırmalar yaparlar. Uzaylılar Göktuğ ile Gönen'in yerine geçerek Dünya gezegeni ile ilgili bilgiler toplarlar. Birinci ziyaretten sonra herkes kendi gezegenine döner. İkinci ziyaretlerinde Göktuğ ile Gönen'den uzayın temizlenmesi için yardım isterler. Bir yandan da onları ölümsüzleştirmek amacındadırlar. Fakat Gönen evini çok özlemiştir. Görevlerini yaptıktan sonra herkes gezegenine pek çok anıyla döner.
Hidayet Karakuş’un Bilgisayar Amca kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

9 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

Bilgisayara Giren Tırtıl

Bilgisayarınız verdiğiniz komutları yerine getirmiyor, anlayamadığınız yazılar yazmaya ve şaşırtıcı şeyler yapmaya mı başlıyor? Dikkatli olun! Mor Gezegenliler tarafından ele geçirilmiş olabilir…

Soluk soluğa okuyacağınız romanda, sizi bir uzay yolculuğu bekliyor.

Hidayet Karakuş’un Bilgisayara Giren Tırtıl kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

9 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

Jamie Drake Denklemi

Astronot bir babanız olması harika olmaz mıydı?

Fırlatılan roketler, sıfır yerçekimi ve uzayda bir süperkahraman gibi uçmak! Jamie Drake'in babası Dünya'nın yörüngesindeki Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaydı. Jamie bunu havalı bulmalıydı aslında ama babasını çok özlüyordu…

Yerel gözlemevinde vakit geçirirken Jamie'nin telefonu tuhaf bir sinyal alıverdi. Uzaylılar, Jamie'nin gezegenine gittikçe yaklaşıyor gibiydi. Ama uzay tehlikeli bir yerdi ve babasının görevinde bir şeyler ters gittiğinde Jamie, kendisinin de bir kahraman olduğunu kanıtlayabilecek miydi?

Hayatında bir kez bile yıldızlara bakmış herkes için kozmik bir macera!

Christopher Edge’in Jamie Drake Denklemi  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

10 Yaş ve üzeri için uygundur.

 

 Stan Gezegeni

Uzayı ve bilimi mizah dolu anlatımla birleştiren Elaine Wickson’un ustalıkla işlediği öyküsü, Chris Judge’ın kaleminden çıkan çizimleri; aile, dostluk ilişkileri ile özgün bir kitap.

Elaine Wickson’un Stan Gezegeni  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

10 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

Ay'a Yolculuk 

Jules Verne Ay'a Yolculuk'ta, 1800'lü yılların ortalarında insanların Ay'a gitmek için neler yaptıklarını, öyle esprili bir dille ve öyle gerçekçi anlatmış ki kitap boyunca kendinizi o serüvenin bir parçası gibi hissedeceksiniz.

Jules Verne’in Ay’a Yolculuk  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

10 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

Ay'ın Çevresinde Yolculuk

Barbicane, Michel ve Nicholl'ün Ay'a yolculukları sürpriz gelişmelerle sürüyor. Kahramanlarımız Ay'a ulaşabilecek mi? Yeryüzünü bir daha görebilecekler mi? Yoksa sonsuza kadar Ay'ın çevresinde bir uydu mu olacaklar? Jules VerneAy'a Yolculuk eserinin devamı olan Ay'ın Çevresinde Yolculuk'ta okuyucularını muhteşem bir serüvene davet ediyor.

Jules Verne’in Ay’ın Çevresinde Yolculuk  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

10 Yaş ve üzeri için uygundur.

 

 Muz Cenneti

Ayda muz var mı?

Muz için aya gidilir mi?

Maymun ile insan arasındaki benzerlik ve fark nedir?

Her proje uygulamaya değer mi?

Tüm sorunları teknoloji çözebilir mi?

Mühendislik her şeye kadir mi?

Sosyal bilimlerin önemi nedir?

Bu soruların yanıtlarını ve fazlasını öğrenmek için Muz Cenneti onu okumanızı bekliyor.Anooshirvan Miandji’nin Muz Cenneti kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

10 Yaş ve üzeri için uygundur. 

 

 

Kapat