Ünlü bilgisayar oyuncuları olmak isteyen gençler! Bu roman sizin için…

80'den fazla yazdığı çocuk ve gençlik kitaplarıyla 28 milyondan fazla satan, New York Times Çoksatanlar listesinde bir numarada yer alan Gordon Korman’ın yeni gençlik romanı 13. Bölüm, raflarda yerini aldı. Gençlerin severek okuduğu Gordon Korman, Suç Dehaları, Yetenek[siz], Süper Yetenekli, Tembel Teneke ve Bilgisavarlar'dan sonra yine eğlenceli ve macera dolu bir kitap ile genç okuyucularına ulaşıyor. 13. Bölüm kitabında tembelliği ile hem zenginliği hem şöhreti bulmayı planlayan Cameron ve kunduzu Elvis’in komik hikâyesi anlatılıyor. Tembel Teneke’de olduğu gibi, Gordon Korman aksiyonu artırarak devam ettiriyor. 

“Öğretmenler hep benden bir şeyler yapmamı bekliyordu ama bilgisayar oyunu oynamak dışında bir şeyler yapmak da bana uymuyordu.”

Tembel Teneke romanının devamı niteliğindeki 13. Bölüm kitabında Cameron tembelliğin sınırlarını zorluyor. Serinin ilk kitabında anne ve babasının bilgisayar oyunlarını yasaklamaması için liderlik becerileri olan başarılı bir öğrenci gibi görünmek isteyen Cameron, “yanlışlıkla” Pozitif Eylem Kulübü’nü kurmuştur. Şimdi Cameron’un bu kulübün bir kandırmacadan ibaret olduğunu, kulüpteki yardım işleri yapmaya hevesli 874 çocuğa söylemesi imkânsızdır. 

“Bilgisayar oyunları oynamak Cameron için tam zamanlı bir işti. Çalıştığı için artık tembel sayılmazdı.”

Bilgisayar oyunu oynamak, Cameron için bir hobiden çok daha fazlası... Bir yaşam tarzı… Cameron, öğretmenlerinin keyif alabilecekleri bir kariyer seçmesinin önemli olduğunu söylediği için oyun oynayarak para kazanabileceğine inanıyor. Tıpkı yaşıtları gibi… Üstelik Cameron, daha ortaokuldayken başarılı bir bilgisayar oyuncusu olabilirse bir daha asla gerçek bir işe girmek zorunda kalmayacağını düşünüyor. 

“Yayın sayfasında hiç yorum yoktu çünkü daha yayını başlatmamıştım. Bunun bir diğer olası nedeni de sekiz takipçim olduğu gerçeğiydi. Bunlardan biri de kendi telefonumdu. Eh, bir yerden başlamak lazım.” 

Dikkat! Muhteşem üçlü geri dönüyor: Cameron, Pavel ve Chuck... Bu sefer onlara sevimli kunduz Elvis de eşlik ediyor. Tembel Teneke’nin bilgisayar oyunu bağımlısı karakteri Cameron, 13. Bölüm’de bilgisayar oyunlarında yeni bir aşamaya geçiyor. Oynadığı bilgisayar oyunlarını canlı olarak yayınlamak ve takipçi kazanarak fenomen olmak istiyor. Böylece geçimini sağlamak için bilgisayar oyunları oynayacak ve asla evden çıkmak zorunda kalmayacak. 

Cameron bunun için iki adımlı bir plan yapıyor. İlk adım Pozitif Eylem Kulübü başkanlığını bırakmak, böylece bilgisayar oyunlarına daha çok zaman ayırmak... İkinci adım ise takipçi sayısını artırmak için bilgisayar oyunlarını canlı yayınlarken gizemli bir hava yaratarak maske yakmak… Bakalım Cameron’un planı istediği gibi ilerleyecek mi? Kulüp başkanlığını bırakıp kunduzu sayesinde milyonlarca takipçisi olan bir fenomene dönüşebilecek mi? 47 eyalette yasaklanan bilgisayar oyununun hiç ulaşılamayan 13. bölümünü geçmeyi başarabilecek mi?

  1. Bölüm sadece aksiyon, macera ve mizah dolu bir gençlik romanı olmaktan öte, her zaman iyiyi, doğru olanı, güzeli seçmeyi anlatıyor. Cameron ne kadar hırslarına yenik düşerse düşsün, ne kadar bencil davranırsa davransın sonunda hatalarından ders çıkarıp doğru olanı yapıyor. Ünlü bilgisayar oyuncuları olmak isteyen gençler! Bu eğlenceli hikâyede bilgisayar oyunlarına bayılan sevimli kunduz Elvis ve Cameron’un bir sonraki adımının ne olacağını öğrenmek için kitabı bitirmeye can atacaksınız. Atıştırmalıklarınızı hazırlayın ve 13. Bölüm’ün başına geçin!

Gordon Korman'ın 13.Bölüm kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 Kapat