Tuvalet Eğitiminin Anahtarı: Teo’nun Kaka Kitabı

Çocuğunuza tuvalet eğitimi vermek düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir. Yağmur Artukmaç ve Psikolog Pınar Çakır Aksu’nun yazıp Nurbanu Asena’nın resimlediği Teo’nun Kaka Kitabı, bu eğitim sürecinde size yol arkadaşı olması için hazırlanmış. Tuvalet eğitimini resimli bir hikâyeye dönüştüren kitap, çocukların zevkle okuyup gereksiz kaygılara kapılmamasını sağlayacak hazine değerinde bilgiler içeriyor. Çocukların merak ettikleri soruların yanıtı da bu hikâyenin içinde yer alıyor.

Kitabın ilk bölümünde Teo’nun tuvalet eğitimi resimli bir hikâyeyle anlatılıyor. Bu bölüm çocuğunuzla birlikte okumanız için tasarlanmış. Siz çocuğunuzla Kaplumbağa Kamil, Teo ve Zeyno’nun başından geçenleri okurken, aslında çocuğunuzu kaka eğitimi için hazırlamış oluyorsunuz. İkinci bölüm ise Anne Babalara Öneriler adını taşıyor. Bu bölümde, “Çocuğumun tuvalet eğitimi için hazır olduğunu nasıl anlarım?”, “Tuvalet eğitimine hangi yaşta ve nasıl başlamalıyım?”, “Tuvalet eğitimi sırasında neler yapmamalıyım?”, “Hangi durumlarda bir uzmana başvurmalıyım?” gibi soruların yanıtlarını buluyorsunuz. Kitapta tuvalet eğitimi sırasında kakanın çok pis olduğu, çok pis koktuğunu vurgulamak gibi sıklıkla yapılan hatalara da yer veriliyor.

Kitabın anne babalara öneriler bölümünde çiş, kaka yapan çocuğun ödüllendirilmesi, tuvalet eğitiminin oyuna dönüştürülmesi, yardımcı aparatların kullanımı gibi önemli bilgiler yer alıyor. Madalyon Psikiyatri Merkezi tarafından onaylanmış kitapta çocukların yaşayabileceği kaygılar da açıklamalı olarak anlatılıyor. Kakasından ayrılmak istemeyen çocukların davranışları, onlara karşı nasıl yaklaşmak gerektiği, muayene veya lavman korkusu gibi konular kısaca ele alınıyor. Teo’nun Kaka Kitabı bir kez okumalık değil, çocuğunuzun tuvalet eğitimi boyunca sürekli başvuracağınız bir eğitsel hikâye kitabı.

Uzman psikologlar tarafından önerilen kitapta yer alan Kaplumbağa Kâmil ve Teo’nun tuvalet maceralarını çocuğunuz da çok sevecek.

Kırk beşinci baskıya ulaşan Teo’nun Kaka Kitabı için okur yorumlarından bazıları şöyle:

  • Oğlum 3,5 yaşında ve hiç WC’ye oturmayı kabul etmiyordu, bu kitap sayesinde başardık diyebilirim. Karnındaki ve kanalizasyon borular çok dikkatini çekti. Başardık sayılır (ufak kazaları saymazsak) ama hâlâ elinde kitabı, evirip çevirip okuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. - aylin y. (06.02.2021)
  • Her yaşa uygun bir kitap. Görselleri çok iyi. Biz lazımlığın üzerine koyup oturdukça okuyoruz ve seviyor. Çocuğunuzun yaşına göre vereceğiniz detayları artırıp azaltabilirsiniz. Tuvaletle ilgili olarak karşılaştığım en iyi kitap diyebilirim. – y. (31.03.2021)
  • Kızım çok sevdi, devamlı Teo diyor. Kaka koktu diyor.efthüsna (04.08.2017)
  • Kızımla tuvalet eğitimine başlamadan bir ay önce okumaya başladık. Çok faydasını gördüm, hâlâ ilgisini çekiyor, ara ara okuyoruz.mutluhayaller (27.05.2017)
  • Kızımın rutinine girebildi. Her gün en az bir kez okuyor ve yorumluyoruz. (Kızım 27 aylık)Yamansurmen (10.05.2017)
  • Kitabı tuvalet eğitimi için aldım. Çizimleri çok hoş olmuş. Teo'nun kızıma benzer yönleri çok güldürdü beni.:)MERVE B (21.08.2016)
  • Bayıldık bu kitaba, sürekli elimizde.Gülden Yüksel (25.08.2017)

Not: Yorumlar hepsiburada.com ve kitapyurdu.com sitelerinden alınmıştır.

 

Teo’nun Kaka Kitabı’nı indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 Kapat