Tüm Miniklerin Okuması Gereken Harika Bir Resimli Kitap: Ben Yanılabilirim

Samanadam, Filozof Meşe, Muz Cenneti gibi çocuklara felsefi düşünmenin kapılarını aralayan, onları sorular sormaya teşvik eden kitaplar yazan Anooshirvan Miandji, bu kez resimli bir kitapla miniklere ulaşıyor. 

- “Düşünce nedir?” dedi meraklı yavru tavşan.

- “Düşünce, düşünmenin sonucudur. Düşünmek ağaçsa, düşünce meyvedir” dedi konuşan sihirli kitap.

Çocuk edebiyatına yeni bir soluk getiren Ben Yanılabilirim kitabı, “Düşünce nedir, nasıl oluşur, doğru bilgiye nasıl ulaşılır?” gibi temel felsefi sorular üzerinde duruyor. Kitap, birçok yetişkinin bile üstüne düşünmediği bu felsefi sorgulamaları çok eğlenceli bir hikâye ile harmanlayarak çocuklara anlatıyor. Anne babasının sevimli tavşana hediye ettiği konuşan sihirli kitap, çocuklara düşüncelerimizin nasıl oluştuğu ile ilgili sorular yöneltiyor. Ben Yanılabilirim felsefeyi, sorgulamayı, yaşadığımız dünyayı anlamlandırmayı didaktik bir şekilde öğretmek yerine sorular sorarak cevapları çocukların bulmasını amaçlıyor. 

- “Benim doğru düşünmek için bildiğim bir sır var” diye fısıldadı konuşan sihirli kitap.

- “Bilmediğimde bilmiyorum derim. Anlamadığımda anlamadığımı söylerim. Ben yanılabilirim. Hatamı bulup düzeltebilirim.”

Ben Yanılabilirim, konuşan sihirli kitap ile sevimli tavşanın diyalogları, rengârenk çizimleri ve minik okuyuculara yönelttiği sorularıyla hem eğlenceli hem de öğretici bir kitap. Ben Yanılabilirim çocuklara, yetişkinlerin bile söylemekten kaçındığı “bilmiyorum” kelimesinin ne kadar doğal olduğunu öğretiyor. Kitap, bilmiyorum demenin acizlik değil, aksine büyük bir erdem olduğunu vurguluyor. Çocuklar konuşan sihirli kitabın sorularına sevimli tavşanla birlikte cevaplar arıyor. Ben Yanılabilirim, çocukların kendi düşüncelerini nasıl oluşturmaları gerektiğini, doğruyu ararken bilmedikleri şeylerle karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiğini içselleştirmelerine katkıda bulunan resimli bir kitap. 

Kitap, yeni şeyler öğrendikçe bilgimizin arttığını, bilgimiz arttıkça hata yapma ihtimalimizin azaldığını, en önemlisi de neyi bilmediğimizi bilmenin doğru düşünceye ulaşmada en önemli beceri olduğunu vurguluyor. Ben Yanılabilirim, düşünen, araştıran, merak duygusunu hiç kaybetmeyen çocukların yetişmesine katkı sağlayan bir kitap. Bu kitabı okuyan çocuklar, bilmedikleri bir şey olduğunda bilmiyorum demeyi, hata yaptıklarında farkına varıp telafi etmeyi, düşünmenin pratikte nasıl bir eylem olması gerektiğini öğrenecekler. Çocuklar bu kitaptaki soruları yavru tavşan ile birlikte cevaplarken çok eğlenecekler!

 

Anooshirvan Miandji 'nin Ben Yanılabilirim çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat