Teo’nun Can Sıkıntısı Kitabı

- “Anne benim canım sıkılıyor.”

- “Ama benim canım okula gitmek istemiyor.”

- “Benim canım hiçbir şey yapmak istemiyor.”

 Çocuğunuz önceden yapmayı sevdiği şeyleri artık istemiyor ve sıklıkla canının sıkıldığından şikâyet ediyor ancak sizin etkinlik önerilerinizi de çekici bulmuyorsa, yeni bir etkinlik değil de yeni bir yaklaşım için kafa yormanız gerekiyor demektir. Eğer yukarıdaki sözleri çocuğunuzdan sıklıkla duymaya başladıysanız korkmayın, Teo’nun Can Sıkıntısı Kitabı imdadınıza yetişecek.

Çocuklar, kendilerine hiç boş zaman bırakmadan, belli saatlerde, sürekli olarak dayatılan bir aktivite listesine alıştırılmış olabilirler. Dolayısıyla böyle bir dış uyaran olmadığında ne yapacaklarını bilemeyip sıkılmaları da gayet doğaldır. Belki de bu can sıkıntısı, onların yaratıcılığını geliştirecek yeni bir uğraş keşfetmelerine zemin hazırlayabilir. Onun için telaşa kapılmadan, çocuğunuzu dinleyerek ve birlikte biraz düşünerek onu bu can sıkıntısından kurtarabilirsiniz.

Yağmur Artukmaç ve Psikolog Hande Aydın’ın yazıp Nurbanu Asena’nın resimlediği Teo’nun Can Sıkıntısı Kitabı çocuklarınıza, can sıkıntısının üstesinden gelebilmeleri için farklı yöntemler öneriyor.  Çocuklarınızla birlikte okumanız için hazırlanmış bu resimli hikâye kitabı onların önüne rengârenk pencereler açacak. Teo’nun Can Sıkıntısı Kitabını okuyan çocuğunuz görecek ki,

  • Denizin keyfi yüzerek çıkar;
  • Yemeğin tadı koklayarak, çiğneyerek, yutarak çıkar;
  • Müziğin tadı bazen dinleyerek, bazen dans ederek çıkar;
  • Okulun tadı arkadaşlarına katılarak çıkar.

Üç bölümden oluşan kitabın birinci bölümü çocuklar ve anne-babaların birlikte okumaları için tasarlanmış. Bu bölümde çocuğunuz, Teo’nun yaşadığı can sıkıntılarının kendininkilere ne kadar benzediğini görecek. Televizyon, tablet, hayvanat bahçesi… Neyle uğraşırsa uğraşsın, kısa süre sonra yeniden canı sıkılacak Teo’nun. İzleyen sayfalardaysa Teo’nun, anne ve babasıyla birlikte bu can sıkıntısının üstesinden nasıl geldiğini okuyacaksınız. İkinci bölüm ise Çocuklar İçin Not adını taşıyor. Bu bölümde katılmanın, dışarıdan izlemeye oranla çok daha eğlenceli olduğu anlatılıyor. Üçüncü ve son bölüm ise Anne Babalara Öneriler adını taşıyor. Bu bölümde “Çocukların Canı Neden Sıkılır?”, “Çocuğunuzun Can Sıkıntısıyla Baş Etmesine Nasıl Yardım Edebilirsiniz?”, “Ne Zaman Uzmana Başvurmalı?” gibi başlıklar altında can sıkıntısı konusu ayrıntılı olarak ele alınıyor.

Uzman psikologlar tarafından hazırlanmış olan Teo’nun Can Sıkıntısı Kitabı, çocuk yetiştiren herkesin yararlanabileceği bilgiler içeriyor. Teo’nun Can Sıkıntısı Kitabı bir kez okumalık değil, çocuğunuzun canı sıkıldıkça sürekli başvuracağınız bir eğitsel hikâye kitabı. Çocuğunuz, Zeyno, Metehan ve sevimli hayvan dostlarıyla birlikte Teo’nun maceralarını çok sevecek.

Teo’nun Can Sıkıntısı Kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat