Tanrı’nın Temsilcileri 2. Baskısını Yaptı

2018’in en çok satan kitapları arasında olacağı konuşulan Kutsal Topaloğlu’nun Tanrı’nın Temsilcileri adlı kitabı yayımlanmasının üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra ikinci baskıya ulaştı. Dinler tarihi, eski uygarlıklar ve Şamanizm gibi pek çok konuyu içeren Tanrı’nın Temsilcileri, ünlü polisiye romanların arasından sıyrılarak kitap severlerin kitaplıklarında yerini almaya başladı.

Amerika’da başlayıp Türkiye’ye uzanan, gerilim dolu yolculuğu kaçırmayın!

Washington’da yaşayan yirmi iki yaşındaki Joshua’nın yolu hiç beklenmedik şekilde Çift Başlı Kartal ile kesişir. Çift Başlı Kartal ilk olarak, Masonlar Müzesinde karşısına çıkar Joshua’nın. Ancak bu kadarla kalmaz. Farklı dinlerin, toplumların, ülkelerin, şehirlerin, üniversitelerin, kamu kurumlarının simgesi olan Çift Başlı Kartal, kısa süre içinde Joshua’nın yaşamını alt üst eden bir imgeye dönüşür. Joshua küçükken kaybettiği babasının fotoğrafına bakarken bir kez daha karşılaşır Çift Başlı Kartal’la. Babası Erzurum’da Çifte Minareli Medrese’nin önündedir, arkasında ise Çift Başlı Kartal görünmektedir.

Çift Başlı Kartal’ın izini süren Joshua, Washington’dan İstanbul’a, oradan da Erzurum’a gelir. Çifte Minareli Medrese’den sonra ziyaret ettiği Atatürk Üniversitesi’nde kendisine yardımcı olabilecek bir akademisyenle tanışır Joshua. Fırat ve Dicle nehirleri boyunca bir araştırma yapacak olan hoca ile birlikte yollara düşen Joshua’nın Eğin’den (Kemaliye) başlayan macera dolu yolculuğu, Keban Baraj Gölü’nün kıyısından Nemrut Dağı’nın eteklerine ulaşır. Urfa üzerinden Harran, Halfeti ve Zeugma Antik Kentini gezen ikili daha sonra Fırat’ın izinde Suriye ve Irak’a geçer. Irak’ta Ramadi’de başladıkları yolculuk Aşağı Mezopotamya üzerinden, Fırat’ın Basra Körfezi'ne dökülen sularıyla birlikte son bulur.

Joshua, Fırat’ın doğduğu topraklardan döküldüğü yere doğru ilerlerken, Washington’da başlayan bir cinayet soruşturması da beklenmedik bir şekilde Türkiye’ye uzanır. Kitap, Fırat ve Dicle gibi farklı kollardan beslenerek gelişir, Türkiye’den Suriye’ye, oradan Irak’a akar. Aşağı Mezopotamya’da Basra Körfezi’nde denize dökülen sularla birlikte roman da çarpıcı bir finale doğru adım adım ilerler. Gerilim dolu bu yolculuk sırasında Joshua ile Hoca vardıkları her yerde eski uygarlıkların ve inanışların da izini sürerler: Nemrut’ta Kommagene Krallığı; Urfa’da Zerdüştler ve İbrahim Peygamber, Irak’ta Antik Mezopotamya uygarlıkları ve Sümerler.

Bu gerilim dolu yolculukta, sanki Çift Başlı Kartal da Joshua’yla birliktedir, ancak Joshua, Kartal onu tehlikelerden koruyor mu, yoksa ölüme mi götürüyor bir türlü emin olamaz.

Gerilimin bir an bile eksilmediği kitap sizi bir yandan cinayet soruşturması üzerine sorular sormaya iterken diğer yandan Atalar Kültü, Şamanizm, Gök Tanrı Dini ve eski uygarlıklar üzerine düşünmeye yöneltiyor.

Müthiş bir gerilim, usta işi bir kurgu ve şaşırtıcı bir final.

Şimdiden, 2018’in Çok Satan Kitapları arasında adından söz edilen Kutsal Topaloğlu’nun Tanrı’nın Temsilcileri adlı romanını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat