Suriye İç Savaşının Ortasında Yeşeren İmkânsız Bir Aşk

Ortadoğu’nun en eski, en büyüleyici kentlerinden biri olan Halep’te yaşayan Refika, hayatı keşfetme heyecanıyla dolup taşan, mimar olma hayalleri kuran gencecik bir kadındır. Ülkesinde sonunu tahmin bile edemeyeceği olaylar başladığında, ailesininkinden farklı bir mezhebi olan Ali’si ile yolları kesişir. Kalbi bir kuş gibi pır pır ederken aşkın ilk pırıltıları gözlerine dolar. Refika, herkes gibi mutlu olmaya çalışan, hayallerinin peşinden giden, hayatının baharında bir gençtir.

“(...)Tebessümüm, telefonun hoparlöründen yankılanan gürültüyle yüzümde öylece kalakaldı. Arkasından gelen haykırış, içimde biriktirmeye gayret ettiğim umudu parçaladı. Hafızamda kalan son görüntü, şaşkınlıktan donakalan çehrelerdi (...)”

Yaşadıkları, tüm umutlarını yerle bir edecek kadar karanlık olsa da Refika, bu karanlığın hayallerine, umutlarına, yaşama sevincine gölge etmesine izin vermez. Hayallerini gerçekleştirmeye çabalarken güzel dostluklar kurar, aşkı tadar. Yaşamın her anından keyif almaya çalışırken kendini mezhep çatışmalarının, anlamsız bir savaşın içinde buluverir. Evlerine yaklaşan savaşın kapılarını çalacağından korksalar da, yaşadıklarının adını koyamasalar da Refika, Ali’si ile direnir tüm kötülüklere…

“Sen benim tek gerçeğimsin Refika, bunu hiçbir zaman unutma. Sana yemin ediyorum ben de geleceğim peşinden Türkiye’ye. Seni yalnız bırakmayacağım sevgilim. Gittiğinde beni mutlaka ara, nerede olduğunuzu söyle. Aramayı unutma Refika, nereye gidersen git kalbim seninle.”

Elimi Bırakma romanında, sevdiklerini korumak için sonuna kadar mücadele eden Refika ile Ali’sinin engel tanımayan aşkını okurken üniversite yıllarınıza gidecek, ilk öpücüğün sıcaklığını, ilk bakışmanın heyecanını duyacaksınız. Tek bir farkla, bu aşk savaşın içinde doğup büyüyen bir aşk. Elimi Bırakma romanını, bu aşkın sonunun ne olacağını merak ederek okuyacaksınız. Hayatın Refika ve Ali’nin önüne çıkardığı engelleri, aralarındaki o tarifi imkânsız aşk ile nasıl aştıklarını okurken gözleriniz dolacak, boğazınız düğümlenecek. Eser Kemal’in yazdığı Elimi Bırakma, size aşkın, masumiyetin, insanlığın ne demek olduğunu hatırlatan, yaşadığımız olumsuzlukların aslında o kadar da büyük olmadığını gösteren umut verici harika bir roman.

Eser Kemal’in Elimi Bırakma kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat