Sumru Uzun

1989 yılında Gölcük’de doğdum. Babam emekli astsubay, annem de emekli memur. İki kardeşiz.

Sarar İlköğretim Okulu (2003), Mehmetçik Lisesi (2006), Kocaeli Üniversitesi Kandıra M.Y.O Halkla İlişkiler bölümü (2008), Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik (2014) bölümü mezunuyum. Şu anda Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde yüksek lisans yapıyorum. 

Gazetecilik bölümünde okuduğum yıllar boyunca, TRT Belgesel, TRT Yapım Koordinatörlüğü, ATV ve yerel bir kanal olan ETV'de gönüllü stajyerlik yaptım. Eski TRT spikeri Rahmi Aygün'den diksiyon eğitimi aldım. Artkolik.biz dergisinde "Kadın Bedeniyle Metalaşan Arzular" ve "Yapışkan Kağıtlar Üzerinde Çocukluk Korkuları" isimli inceleme yazılarım yayınlandı.

Instagram'da kitap incelemesi yaptığım bir profilim var; kullanıcı adım "@fiyonkkmakarna". Fotoğraf çekmekten, öykü yazmaktan ve seyahatlerden hoşlanırım. böylelikle yeni insanlar tanıma şansımın arttığına inanıyorum. Yeni insanlar, yeni öyküler...

Size yazmış olduğum "Mevsim Apartmanı" kitabımı gönderiyorum. 12 farklı öyküden oluşuyor. Hikayeler, mevsimsel geçişler ve anlık rastlaşmalarla birbirine bağlanıyor. Her öykünün de bölüm öncesi bir resmi var. Keyifle okumanızı diliyorum.

Sumru Uzun - Yazarın kitapları

Kapat