Şu Çılgın Türkler İçin Okur Yorumları

Ağladım, Tebessüm Ettim, Gururlandım (ozi): Bazı satırlarda ağladım, bazısında tebessüm ettim ama her satırında çok gururlandım. Hepimizin daha ilkokul sıralarında öğrenmeye başladığımız çok iyi bildiğimiz bu zaferi okurken -sonunu çok iyi bildiğim halde- yine de heyecanla, tüylerim diken diken adeta yutarak okudum. (1000Kitap.com)

Beni Utandıran Kitap (Polgara): Kağnının kamyonu nasıl yendiğini anlatan kitap. Okudukça, milli mücadele yıllarımıza dair bilmediğim ne çok şey olduğunu fark ettiğim, beni utandırmış kitap. (Ekşisözlük)

Bugüne Kadar Daha İyisi Yazılmadı (Posco): 2015'ten yazıyorum; bugüne kadar daha iyisi yazılmadı. Okurken insanı ağlama noktasına getiren mükemmel bir kitap. Gerçek ve kurguyu harmanlanarak ortaya harika bir eser çıkmış. (Kitapyurdu)

Çılgın Dedelerinizle Gurur Duyun (hakanpabuccu): Bu muhteşem kitabı muhakkak her Türk evladı okumalı. Şu Çılgın Türkleri okuyun, çılgın babalarınızla, dedelerinizle onur duyun. (Kitapyurdu)

Herkesin Okuması Gerekir (tornado20000): Dünyadaki en meşru, en ahlaklı, en haklı, en kutsal savaşlardan birinin, emperyalizme karşı verilmiş ve kazanılmış ilk kurtuluş savaşının, bir millileşme ihtilalinin romanı, şaşırtıcı bir yakın zaman destanı. Gurur ve ibret verici gerçeklerin, gerçek belgelere dayalı olgu ve olayların, insanı içine çeken, şaşırtan, heyecanlandıran, ağlatan, gönendiren anlatısı.

Tüm yeni nesillere eşi olmayan bir armağan bence. Herkesin okuması gerekir... (Kitapyurdu)

80 Yıldır Beklenen Kitap (yErsöz): Beni en çok etkileyen hususlardan biri, Yunanlıların yaptıkları olmadı; aksine milli mücadeleye taş koymak isteyen insanların çokluğu oldu. Bir de 60 bin kişiyle katıldığımız Sakarya Savaşı sırasında 30 bin askerin firar etmesi, İngilizlere ruhunu sonra da vatanını satan insanların rahatlığı oldu. Atatürk'ün savaşın en kızıştığı ortamda Çalıkuşu romanını okuyabilen bir insan olması, Yunan Bayrağını ayağının altına almaması, elini öpmek isteyen bir paşanın kendisi de elini öpmek istemesi, Büyük Taarruzdan önce tüm barış şartlarını zorlaması, inanılmaz askeri öngörüleri, ecdadımızla ne kadar övünsek az olduğunu hatırlattı. (Kitapyurdu)

Kağnının Kamyonu Nasıl Yendiğini Anlatan Kitap (Seyhan Can Aktaş): Kağnının, kamyonu nasıl yendiğini anlatan bir kitap. Okudukça milli mücadele yıllarına dair ne kadar çok şey bilmediğimi anlatan bir kitap. Okudukça utandıran, utandırdıkça düşündürüp kendimi sorgulamaya iten bir kitap. Ordunun fakir olduğunu bilirdim de halktan toplanan çarıklara, çoraplara muhtaç olacak kadar olduğunu bilmezdim. Esir alının Yunan askerlerinin ayağındaki gıcır gıcır botlara bakınca içi giden, tabanı erimiş çarıklarla veya çarıksız canla başla savaşan askerlerimizi düşündükçe içim gidiyor, gözlerim doluyor. Aslında daha birçok önemli şey varmış bilmediğimiz savaşımıza dair. (1000kitap.com)

Kafamda Çok Şey Değişti (Havva Çinkılınç): Şu Çılgın Türkler’i okuduktan sonra çok şey değişti kafamda gerçekten her Türk gencinin okuması gereken bir kitap. (Kitapyurdu)

Okudukça Daha Fazla Okumak İsteyeceksiniz (burcutopuz): Okudukça daha fazla okumak isteyeceğiniz bir kitap. İnanılmaz bir kurtuluş mücadelesi. Okurken duygulanıp ağladığım çok oldu. (Kitapyurdu)

(Yorumlar 1000kitap.com, kitapyurdu.com ve eksisozluk.com sitelerinden derlenmiştir.)

Cumhuriyet tarihinin en fazla okunan kitabı Şu Çılgın Türkler’i indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

Kapat