Sevginin Gücünü Anlatan Fantastik Çocuk Romanı: Çuvaldaki Sır

Yaşadığımız her anın ne kadar değerli olduğunu hiç düşündünüz mü? Kardeşimizle birlikte kahkahalarla çizgi film izlemek, top oynarken rüzgârın saçlarımızı uçurması, deniz kenarında kumdan kaleler yaparken tenimizde dolaşan güneş… Hayatımızdaki her an çok değerli. Peki, bir gün bir yabancı gelip bütün mutlu anlarınızı sizden çalsaydı ne yapardınız? Geçmişinizdeki mutlu hissettiğiniz o kısacık anları hatırlamasaydınız nasıl olurdu? 

“Çuval, parlak kavuniçi renkteydi. Üzerinde mor, kırmızı ve pembe benekler vardı. Böylesine bir şeyin, mükemmel bir şey olabileceği düşüncesini uyandırıyordu. Bu küçük, şişkin çuvalda ne var; şimdilik bilemeyiz. Ama çok yakında öğreneceğiz.” 

Mutluluğun, huzurun, sevginin olduğu Pıtırcık Sokağı’nda bir anda her şey tersine döner. Kimsenin gelişini fark etmediği bir yabancı buradaki tüm hayatı değiştirir. İnsanlar bir anda saygıyı, sevgiyi unutup mutsuzlaşırlar; birbirleri ile tartışmaya, kavga etmeye başlarlar. Bu yabancı, insanların mutlu anlarını çalıp geriye kalan korku, öfke, mutsuzluk dolu anlardan beslenir. Kimsenin ne olduğunu anlamadığı Pıtırcık Sokağı’ndaki yabancıyı sadece Balpetek görebilir. Bakalım Balpetek ve mahallede yaşayan, bu durumu fark eden çocuklar her şeyi eski haline döndürebilecekler mi? 

Bakış Kutlu’nun yazdığı An Koleksiyoncusu serisinin ilk kitabı Çuvaldaki Sır, sevginin her kapıyı açabileceğini, en katı kalpleri bile yumuşatabileceğini masalsı bir şekilde anlatıyor. Çuvaldaki Sır, yaşadığımız her anın ne kadar kıymetli olduğunu vurgulayan, mutlu olmak için başkalarının mutsuzluğundan beslenmek yerine mutluluk vermemiz gerektiğini gösteren fantastik bir serinin başlangıcı. Çocuklara, sevmek için sevilmek gerektiğini, bunların öğrenilebileceğini öğreten sürükleyici, merak uyandıran bir roman. Macera seven çocukların keyifle okuyacağı An Koleksiyoncusu serisinin ilk kitabı Çuvaldaki Sır, zaman, sevgi ve insani değerlerin önemini gösteriyor. 

Bakış Kutlu’nun An Koleksiyoncusu Çuvaldaki Sır kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat