“Sevgi gibi güzelliğin de emek istediğini vurgulayan eğitici ve öğretici bir hikâye”

Eğitimci  Aysel Öner Filozof Meşe’yi değerlendiriyor…

Sevgili Miandji'nin çocukların kişisel gelişimini, değerler örgüsünü dikkatte alarak kurguladığı, diyalogları motive edici ve çocuklara zorluklar karşısında yılmadan çözüme ulaşmalarını öğreten keyifle okunacak kitabı Filozof  Meşe...

Alegorik anlamda meşe mükemmel tercih. Çünkü meşe, eğilip bükülmez,  kırılır... Bencilce gücünü kullanan ortadaki büyük meşeye başkaldıran, övgüler düzmeyen, itaatkâr olmayan küçük meşenin hikâyesi… Annenin kızına rehber oluşu, hikâyeyi sarıp sarmalamış. Çalışkanlığıyla bilinen karıncanın sözünde duruşu, yardımseverliği takdiri hak ediyor. Tüm yetki ve gücü başkalarına bırakmamak, adalet ve çözüm yolu arayışı günlük yaşamda çocuklarımıza da yol gösterici.

Doğru düşünebilmeyi, zorluklar karşısında vazgeçmemeyi, sevgi gibi güzelliğin de emek istediğini vurgulayan eğitici ve öğretici bir hikâye. Çocuklarımıza sadece okumalarını değil, iyi okuyucu olmaları için doğru kitaplarla buluşturmalıyız. İyi okur okuduğunu yorumlayan, özümseyen, duygu ve davranış değişikliği yaratandır.

Çocuk dünyasına ustalıkla giren yazar, gerçek yaşamda da toplumsal değerleri benimsetiyor. Filozof Meşe'nin mücadele ve kazanımları içimizdeki umut ve istek ışıklarını yakmaya yetiyor.

Yüreğinize sağlık ANOOSHİRVAN MİANDJİ...

Teşekkürler Bilgi Yayınevi...

                                                                      AYSEL ÖNER

                          İYTEV YÜCEL TONGUÇ KOLEJİ SINIF ÖĞRETMENİ

 Anooshirvan Miandji'nin  Filozof Meşe kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat