Serhan Asker

1974’te Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdikten sonra Almanya’da siyaset muhabirliği dalında master yaptı. Gazeteciliğe 1995 yılında Milliyet gazetesinde başladı. 2000 yılında TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanlığında politika muhabiri olarak televizyon haberciliğine başladı. Ardından ekonomi muhabirliğine geçti. Şimdilerde spor programları yapmakta. Formula 1, Avrupa Futbol Şampiyonası, Dünya Kupası ve Şampiyonlar Ligi programlarının yapım ve sunumunu gerçekleştirdi. Limit Yok, Milano’ya Giden Yol, Rio Yolu bu programlardan birkaçı. Formula 1 ve futbolun efsanevi isimleriyle yaptığı röportajlarla dikkat çekiyor.

2004 yılında bir zamanlar Türk siyasi tarihinin kritik bir döneminde ekonomi bakanlığı yapan Kemal Derviş’in on sekiz aylık görevini anlatan Krizden Çıkış ve Çağdaş Sosyal Demokrasi kitabına Yusuf Işık’la birlikte imza attı.

2012 yılından 2019 yılına kadar aralıksız olarak Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

2018 Ekiminde TRT’den istifa ederek Halk Tv Genel Yayın Koordinatörü oldu.  Burada üst düzey yöneticilik yapmasının yanında büyük ilgi gören Görkemli Hatıralar ve Siyaset Kültürü programlarının yapım ve sunumunu gerçekleştiriyor.

Serhan Asker - Yazarın kitapları

Kapat