Sercan Leylek

İzmir doğumlu Sercan Leylek, tiyatrocu bir ailenin ortanca çocuğu olarak büyüdü. Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve lisans eğitimi süresince bir yıllığına İtalya’nın Salerno şehrinde eğitimine devam etti. 2009 yılından bu yana Norveç’te yaşamakta olan yazar, çeşitli medya ve danışmanlık şirketlerinde yazılım mühendisi olarak çalışıyor.

İlk kitabı Cydonia 2012’de yayımlandı ve bu eserini 2015’te yayımlanan Piri Reis ve Nostradamus isimli bir başka bilim-kurgu romanı takip etti. 2017’de Norveç’te yayımlanan Duvar ve Adam (Mannen og muren) adındaki fantastik romanıyla birlikte hem uluslararası yayıncılığa hem de yeni bir türe adım atmış oldu.

Teknoloji ve edebiyat çalışmalarının yanı sıra, siyasi ve toplumsal olaylara da ilgi duyan yazarın köşe yazıları Financial Times, Dagsavisen, Aftenposten, Cumhuriyet ve Radikal gibi yerli/yabancı gazetelerde yayımlandı.

İngilizce, İtalyanca ve Norveççe dillerine hâkim olan Sercan Leylek, Norveç’te yetişen Türk çocuklarına Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu gösterileri düzenlemeye devam ediyor.

Sercan Leylek - Yazarın kitapları

Kapat