Sakın Açma Serisinin İkinci Kitabında Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor!

Sakın Açma Yapışır, üç çocuğun arasındaki güçlü arkadaşlık bağını, bazen arkadaşlar arasında anlaşmazlık yaşansa da bir sırrı saklamanın önemini, birlikte problemlerin üstesinden gelmenin değerini çok komik ve eğlenceli bir hikâye ile anlatıyor. 

“Paket kâğıdının üzerinde kalın, kocaman harflerle, ‘SAKIN AÇMA’ yazıyordu. Altında da: ‘YAPIŞIR!’ Alıcı isminin yanında ise ‘Hiç Kimseye!’ yazıyordu. Nemo hiç kimsenin kendisi olduğunu düşündü. Çünkü Nemo Latincede ‘hiç kimse’ demekti.”

İsimsiz gönderilen bu paketin gerçek sahibinin kim olduğunu bilmeyen Nemo, arkadaşları Fred ve Ada ile sonuçlarının ne olacağını hiç tahmin bile edemediği bir maceranın başındadır. Birlikte karar vermeleri gereken bir soru vardır: Paketi açmalı mıyız? Yoksa açmamalı mıyız? 

Bu gizemli paketin içinde ne olduğunu merak etseler de bir önceki maceralarında başlarına gelenleri hatırlayarak vazgeçerler. Sizce Nemo ve arkadaşları bu paketi açmalı mı?

Yumuşacık, biraz jöle gibi olan biraz da denizanasına benzeyen bu şey ne olabilirdi ki? Bir jelibon mu? Pelüş bir ayıcık mı, yoksa bir sümüklüböcek mi acaba? Küçük bir ipucu verelim; bu paketin içinde ne olduğunu sadece slime oynayan çocuklar tahmin edebilir. Bakalım arkadaşlıkları paketin sahibini bir dedektif gibi ararken karşılaştıkları tüm engelleri aşabilecek güçte mi?

Charlotte Habersack’ın yazdığı Sakın Açma Isırır kitabından tanıdığımız Nemo ve arkadaşları, serinin ikinci kitabı Sakın Açma Yapışır’da bu sır dolu paketten çıkan şeyi Sıkıcı Kent sakinlerinden saklamak zorunda kalıyorlar. Doğru kararlar vermek zorunda olan Nemo ve arkadaşlarının hata yapmaması gerekiyor. Yapacakları herhangi bir hata tüm Sıkıcı Kent halkının geri dönüşü olmayan bir sel felaketi yaşamasına neden olabilir. Bakalım Nemo ve arkadaşları bu macerada isimsiz gönderilen bu paketi sahibine zamanında ulaştırmayı başarabilecekler mi? 

Sakın Açma Yapışır kitabında çok eğlenceli bir arkadaşlık hikâyesi komik bir macera ile anlatılıyor. Nemo ve arkadaşlarının birlikte hareket ederek ortak karar vermeleri ve başlarına gelenleri birlikte çözmeye çalışmalarını anlatan Sakın Açma Yapışır kitabını çocuklar ellerinden bırakamayacaklar.

Charlotte Habersack'ın yazdığı çocuklarınızı geliştirecek, eğlendirecek, okumayı sevdirecek Sakın Açma Yapışır kitabını almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat