Romantika: “Benim Payıma Düşen Mucize Sensin”

“Herkesin hayatta bir kez, bir mucize yaşamak hakkı olduğuna inanıyorum. Benim payıma düşen mucize de sensin." Romantika, aşkı mucizeye çevirenlerin hikâyesini anlatan eşsiz bir Turgut Özakman romanı. Bir yasak aşk ama sadece kendi kalplerini değil, Kuğulupark’ı ya da Papazın Bağı’nı da değil, tüm bir şehri ısıtacak kadar birbirine aşık iki sevgilinin romanı.

Bir okur şöyle yazmış Romantika için: “Okurken bir yandan kızıp bir yandan kıyamadığınız bir aşk.” Belki de romanı özetleyen cümle bu. Turgut Özakman, masumiyetle yasak aşkı, ancak bir ip cambazının yapabileceği ustalıkta, öylesine dengeli bir biçimde buluşturuyor ki kitabı okuyanlar, yasak da olsa aşkın saflığından söz ediyorlar.

Genç yaşlı, kadın erkek okuyan herkesin yaşamına dokunan, aşkı ve yaşamı sorgulatan bir kitap Romantika. Okuduktan sonra belki de kendinize dönüp, bu hayatta gerçekten ne aradığınızı soracaksınız. ‘Güvenmek, inanmak, beklemek ne demek?’ diye yeniden düşüneceksiniz. Romantika, her satırında sizi şaşırtacak, her sahnesiyle nefeslerinizi tutturacak güzellikte bir tutkunun romanı.

Kitabı okuduktan sonra romanda geçen pek çok cümle aklınızda yer edecek. Belki yıllar sonra, bir gün siz de birisine “İstiridye hayatında nasıl bir tek inci yapabiliyorsa, ben de ancak bir kez sevebilirim" diyeceksiniz. Kim bilir? Ya da aşkınızı anlatırken “nar yedik, birbirimizin avucundan” diye şiirler yazacaksınız. Özakman’ın söz ettiği gibi, bir gün siz de kendi payınıza düşen mucizeyi bulduğunuzda, kitabı okurken sayfalarda gördüğünüz ışıltıyı, belki o gün kalbinizin içinde hissedeceksiniz.

Eğer tatilde okurum diye yanınıza sadece Romantika’yı alacaksanız, bu çok büyük bir hata olur. Yanınıza mutlaka başka kitaplar da alın, çünkü Romantika’yı bir günde bitireceksiniz. Elinize aldıktan sonra bir daha bırakamayacak, iki aşıkla birlikte Ankara’nın sokaklarında, parklarında, kafelerinde dolaşacaksınız. Kimi sayfalarda perdenin arkasında beliren çıplaklığı düşleyecek, kimindeyse romandaki şifreli yazıları çözmeye çalışıp bir yasak aşkın nasıl olup da böylesine temiz, böylesine saf olabileceğine şaşıracaksınız.

Romantika’yı indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

Kapat