Rengârenk Harika Görselleri Olan Sessiz Bir Kitap

“Bir zamanlar…

Bir babayla kızı varmış.

Bir de fide varmış.

Sonrasında… Onlara ne mi olmuş?”

Bir kitap bin hikâye… İşte sessiz kitapların sırrı budur: Çocukların hayal gücünü, yaratıcılığını besleyen sessiz kitapların tek bir hikâyesi yoktur. Tıpkı “Ama O Zaman Elma Ağacı Büyür Müydü?” kitabında olduğu gibi… Defalarca okunup, her seferinde başka bir hikâye anlatan bir kitap. Başarılı illüstratörler Alê Abreu ve Priscilla Kellen’in yazdığı “Ama O Zaman Elma Ağacı Büyür Müydü?” kitabını çocuklar nasıl okumak isterlerse öyle okuyacaklar. Bazen baba kızın dostluğu, bazen elma ağacının nasıl yeşerdiği, bazen de küçük kızın hayatı ile ilgili hikâyeler anlatacaklar. 

Mavi ile yeşilin buluştuğu bir doğada, sevgi dolu bir baba kız romanına çekirdekten yeşererek kocaman bir ağaç olan elma ağacı da eşlik ediyor. Bir zamanlar tepelerin ardında, yemyeşil ovalarda, mavi göğün altında yaşayan bir baba, kızı ve bir elma çekirdeği ile başlıyor bu rengârenk sessiz kitap. Sonrasında ise çocuklar elma fidanı ile birlikte hem çevrenin, hem de baba kızın değişen hayatına eşlik ediyorlar. Çocuklar hayatın döngüsündeki yerimizi keşfediyorlar. 

Bazen hâlâ sadece yazılı bir metni okuyabileceğimizi düşünürüz. Oysa kitap okumak için yazıya değil, harika görsellere, detayları görebilen gözlere ve kocaman bir kalbe ihtiyacımız vardır. Okumanın kelimelerden çok daha fazlası olduğunu gösteren “Ama O Zaman Elma Ağacı Büyür Müydü?” kitabı, bir resmi, renkleri, duyguları da okuyabileceğimizi kanıtlıyor. 

“Mevsimler, yıllar geçiyor... Zaman hızla akıyor… Elma ağacı da küçük kız da büyüyüp serpiliyor.”

Küçük bir kızın babası ile yaptığı piknikte bıraktığı elma çekirdeğinin görkemli bir ağaca dönüşürken baba ile kızın hayatına nasıl eşlik ettiği anlatılıyor. Hikâyenin arka planında büyüyen elma ağacı ile birlikte dönüşen bir şehir var. Sadece şehir değil; insanlar, doğa, yaşamlar da elma ağacı ile birlikte değişiyor. “Ama O Zaman Elma Ağacı Büyür Müydü?” çocuklarınızla birlikte yaşam döngüsünü, kentleşmeyi, doğayı korumayı, ağaç sevgisini konuşabileceğiniz çok katmanlı bir kitap. 

“Ama O Zaman Elma Ağacı Büyür Müydü?” kitabını 0-3 yaş çocuklarınızla birlikte okurken enfes çizimlerin arasında kaybolacak, hikâyeyi her seferinde farklı farklı canlandıracaksınız. Okurken keyifle sohbet edebileceğiniz, rengârenk resimler eşliğinde hayattaki değişimlere birlikte tanıklık edebileceğiniz sessiz bir kitap. Çocuklar kendi hikâyelerini kendileri yazacaklar. Çocuklar bu kitapta, tohumdan ağaca dönüşme yolculuğunda nelerin değişip nelerin aynı kaldığını gözlemleme fırsatı bulacaklar. Her sayfasında hayatın farklı bir aşaması ile tanışacakları bu sessiz kitabı minikler çok sevecek!  

Alê Abreu ve Priscilla Kellen'in “Ama O Zaman Elma Ağacı Büyür müydü?” çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 Kapat