Oz Büyücüsü İle Serüven Dolu Bir Yolculuk

Sarı taşlı yolu takip ederek Oz Büyücüsü’nün Zümrüt Şehri’ne giden küçük kız Dorothy ve sevimli köpeği Toto… Korkuluk, Teneke Adam ve Korkak Aslan... Her birinin kendince istekleri, ihtiyaçları var. İsteklerini gerçekleştirecek Oz Büyücüsü’nü bulabilmek için yollara düşüyorlar. Peki, bu zorlu yolculukta başlarına neler gelecek? Sonunda bunu başarabilecekler mi?  

Frank Baum’un Oz Büyücüsü kitabı, asıl yolculuğumuzun ne olduğuna dair çocuklara çok güzel mesajlar veriyor. Yolumuzun aslında bir bitişi olup olmadığını, hep devam ettiğini fantastik bir macera içinde çocuklarınıza aktarıyor.

Korkuluk, ‘kalp değil beyin istemeliyim, çünkü aptal biri kalbi olsa bile onunla ne yapacağını bilemez.” “Ben kalp almalıyım” dedi Teneke Adam, “çünkü beyin sana mutluluk vermez oysa mutluluk dünyadaki en güzel şeydir.”

Küçük kız Dorothy’nin, Oz Ülkesi'nden evine dönüş yolculuğunda sıra dışı yol arkadaşları bulmasıyla fantastik bir hikâye başlar. Serüven dolu bu yolculukta, Dorothy sabırlı olmayı ve arkadaşlığın önemini; Teneke Adam, Korkuluk ve Aslan ise isteklere ulaşmak için başkalarına ve büyülere değil, kendi aklımıza ve gücümüze inanmamız gerektiğini öğrenir.

“‘Benim cesaretim ne olacak?’ diye sordu Aslan. ‘Yeterince cesaretin olduğuna eminim,’ diye yanıtladı Oz. ‘İhtiyacın olan tek şey kendine güvenmek. Tehlikeyle karşılaştığında korkmayan canlı yoktur. Gerçek cesaret sende olduğu gibi korkmana rağmen tehlikeye göğüs gerebilmektir.”

Oz Büyücüsü, güzelliğin ve yardımseverliğin hikâyesini anlatacak çocuklarınıza.

Çocuk Klasiklerini Neden Bilgi’den Okuyalım?

- Bilgi Yayınevi Çocuk Klasikleri dizisindeki kitaplar, çocuk kitapları konusunda uzman editörler tarafından özenle seçilmektedir.

-  Dünya Çocuk Klasikleri dizisindeki kitaplar, en iyi çevirmenler tarafından -mümkünse orijinal dillerinden- Türkçeye çevrilirler. (Örneğin, Küçük Kara Balık ve Bir Şeftali Bin Şeftali Türkçeye kitabın orijinal dili olan Farsçadan çevrilmiştir.)

- Bilgi Yayınevi Dünya Çocuk Klasikleri dizisindeki kitaplar, çocukların hayal gücünü destekleyecek ve okuma arzusunu artıracak resimlerle bezenmiştir. Çocuklar bir yandan okumanın keyfine varırken, bir yandan da resimlerin renkli dünyası içinde kaybolurlar.

- Bilgi Yayınevi Çocuk Klasiklerinden çıkan her kitap, düzeltmenler tarafından titizlikle incelenerek, dizgi ve dilbilgisi hatalarından arındırılır.

- Bilgi Yayınevi Çocuk Klasikleri dizisi, farklı yaşlarda, farklı ilgi alanlarına sahip çocukların beğenisi düşünülerek, çok çeşitli renklere sahip bir yelpaze gibi düşünülerek hazırlanmaktadır.

Bilgi Yayınevi, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Çocuk Klasikleri Dizisi ile dünyanın en güzel kitaplarını çocuklarınıza ulaştırmayı amaçlıyor. Yoğun bir emekle hazırlanan Dünya Çocuk Klasikleri dizisindeki yüze yakın kitap içinde neler yok ki? Siyah İnci’den, Oliver Twist’e, Mercan Adası’ndan Beyaz Diş’e, 80 Günde Devrialem’den, Don Kişot’a, Pinokyo’dan Heidi’ye, Robin Hood’dan Küçük Prens’e, Pollyanna’dan Define Adası’na kadar onlarca kitap.

Hepsi çocuklarınızı bekliyor. Bilgi’nin Dünya Çocuk Klasikleri ile yeni insanlar tanımaya, yeni yolculuklara çıkmaya, yeni düşler kurmaya var mısınız?

L.Frank Baum’un Oz Büyücüsü kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

48 kitaplık Dünya Çocuk Klasikleri serimizin tamamını incelemek için tıklayın.

 

 

 

 Kapat