Ölümsüzlük İçin Ne Kadar İleri Giderdiniz?

Her şey Belçika'da Kutsal Kan Bazilikası’nın önünde işlenen esrarengiz bir cinayet ile başlar. Polisler cinayeti aydınlatmaya çalışırken İsa Peygamber’in kanının bulunduğu şişe çalınmıştır. Esrarengiz bir cinayetle başlayan romanda tüm insanlığı ilgilendiren bir olayı örtbas etmek için kapanan cinayet dosyası yıllar sonra tekrar açılıyor.

Umut Tayan’ın yazdığı Ambrosia romanı, yasadışı bilimsel çalışmaların mitolojik motiflerle anlatıldığı aşk, hırs, ölümsüzlük gibi insani duygulara dokunan sürükleyici bir polisiye roman. Genetik bilim uzmanı Aras, aldığı yeni iş teklifiyle kendini içinden çıkılmaz bir durumda bulur. Gerçekleri öğrenmeye başladığında yanlış karar verdiğini anlasa da artık işler geri dönülemez bir noktaya gelir. Bilimi kişisel hırsları için kullanan bir profesör ve ekibiyle baş etmek hiç de kolay olmayacaktır. Ambrosia’da heyecan, gerilim ve aksiyon dolu bir okuma sizi bekliyor.

“Ölümsüzlüğün sırrı bulunsaydı ne olurdu? Yaşlı nüfus olmaz, her daim genç kalanlar, dünya nüfusunun katlanarak artmasına neden olurdu. Bir süre sonra doğal kaynaklar tükenmeye başlardı ve dünya genelinde bir kaos ortamı baş gösterirdi. Doğal kaynakların kontrolünü elinde tutmak isteyen topluluklar yüzünden küresel savaşlar çıkardı. Doğanın dengesi ile oynamak her zaman tehlikelidir.”

Tanrıların içeceği Ambrosia’nın etkilerinin neler olduğunu okuduğunuzda çok şaşıracaksınız. Ambrosia, İsa'nın kanı ile ne yapıldığı, yaşadışı bilimsel çalışmalar ve mitolojik hikâyeler ile dolup taşan bir kitap. Ambrosia’yı, film izler gibi okuyacak, bir sonraki sayfada neler olacağını tahmin bile edemeyeceksiniz.

Ölümsüzlük uğruna neleri göze alabilirdiniz? Etik olmadığını bildiğiniz halde bilimsel bir çalışmada yer alır mıydınız? Sonsuz bir hayat için ne kadar ileri giderdiniz?

Bilim, polisiye, gerilim, mitoloji ve aşk konularına dokunan Ambrosia, son sayfasına kadar sürükleyiciliğinden bir şey kaybetmiyor. Merakla okuyacağınız romanda, ipuçlarını bir araya getirerek neler olduğunu çözmeniz oldukça zor. Ölümsüzlük iksirinin etrafında dönen esrarengiz olaylar, hırs ve mitolojik hikâyelerle iç içe geçen bilimsel bilgiler baş döndürücü bir hikâyede buluşuyor. Ambrosia’da akıl almaz olaylar silsilesi ve genetik biliminin ne kadar ileri gidebileceği aksiyon dolu bir kurgu ile anlatılıyor.

Kitaptaki her karakterin hikâyede ayrı bir rolünün olduğu ve aralarında nasıl bir ilişki olduğunu ancak kitabın sonlarına doğru anlayacaksınız. Bilimsel ve tarihi detaylarla zenginleştirilmiş kurgusu Ambrosia’yı elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap haline getiriyor. Ambrosia sizi olayların içine çekerek ölüm, yaşam, etik, ahlak gibi konular üzerine düşündürecek. Bilimsel veriler yanlış kişilerin eline geçtiğinde, kişisel hırslar bilimsel etik kurallarının önüne geçtiğinde neler olabileceğini tahmin bile edemeyeceksiniz.

Umut Tayan'ın Ambrosia kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat