Neşenize Neşe Katacak 3 Fıkra Kitabı

En güldüren, düşündüren, eleştiren ve hayatın gerçeklerini mizahi bir şekilde aktaran fıkraları bir araya getiren üç fıkra kitabını listeledik.

En Komik Nasreddin Hoca Fıkraları

Nasreddin Hoca’nın kızı müthiş bir gümbürtü duyup seslenir:

“Baba, bu ses nedir?”

“Hiç kızım hiç, kavuk merdivenden yuvarlandı da...”

“A baba, kavuktan bu kadar ses çıkar mı?”

“Çıkar kızım, çıkar. İçinde ben olursam çıkar.”

  **

Cimrinin biri suya düşmüş. “Elini ver, elini ver” diye bağırmışlar. Ama adam elini uzatmamış. Tam boğuluyormuş ki Hoca seslenmiş:  “Yahu, vermeyi bilmez o. ‘Elimi al’ diye bağırsanıza!”

Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim ve ortaöğretim 100 Temel Eser Listesi’nde yer alan Nasreddin Hoca fıkraları, kültürümüzün ve sözlü edebiyatımızın en önemli eserlerinden biri. Hem keyifli zaman geçirmek, hem de etkili bir öğrenme aracı olarak okumak için Nasreddin Hoca fıkraları önemli. Nasreddin Hoca fıkralarındaki sade ve yalın dil ile barındırdığı kültürel zenginlikler çocukların anlam dünyasını genişletiyor, kendilerini ifade etme biçimlerini çeşitlendiriyor. Ayrıca fıkraların eğitici yönü, insanlık sevgisi, hoşgörü ve empati kurma yeteneklerini geliştiriyor. Nasreddin Hoca fıkraları sadece çocukların değil, yetişkinlerin de kelime oyunları ve söz sanatlarıyla sosyalleşmelerine, mizahi yönlerinin gelişmesine katkıda bulunuyor. Nasreddin Hoca fıkraları, hayatın içinden gerçekleri anlatması açısından deneyim aktarımı sağlayan eşsiz bir hazine niteliğinde. Hem düşündürücü hem de eğlendirici olan, nesilden nesile aktarılan Nasreddin Hoca Fıkraları, hem güldürüyor hem de çocuklara analiz etme, çıkarım yapma gibi yetenekler kazandırıyor.

 

Erol Altun’un derlediği  En Komik Nasreddin Hoca Fıkraları kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

Güldür Güldür Fıkralar

Öğrencilerin karne alma günü evin küçük çocuğu okuldan dönmüş. Annesi, “Karnen nerede yavrucuğum?” diye sormuş. Çocuk gülmüş:

“Arkadaşıma ödünç verdim… Babasını korkutacak!”

Güldür Güldür Fıkralar kitabı, akıcı, eleştirel, sorgulayan fıkralardan oluşuyor. Fıkraların güldürücü olması kadar düşündürücü olması da okuyanlara keyifli bir aktivite sunuyor. Güldür Güldür Fıkralar kitabı, yediden yetmişe herkesin kahkahalarla okuyacağı bir kitap. 

 Erol Altun’un derlediği  Güldür Güldür Fıkralar kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

 

Gıdıklayan Fıkralar

Gıdıklayan Fıkralar kitabındaki fıkralar, toplumsal hayatımızı eleştirel ve mizahi bir şekilde anlattığı için keyifli zaman geçirmeye katkıda bulunuyor. Birbirinden komik, mizahi yönü güçlü fıkralar, okuyucuların sosyal ortamlarda fıkraları anlatırken kendilerine güvenlerini artırıyor. Gıdıklayan Fıkralar keyfinizi yerine getirecek, bazen kahkaha atmanızı bazen de mizahın ardındaki eleştirel bakış açısını yakalayıp tebessüm etmenizi sağlayacak. 

 

Erol Altun’un derlediği  Gıdıklayan Fıkralar kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

 Kapat