Muzaffer İzgü’den Okumayı Öğrenen Çocuklara Harika Bir Armağan

Hayatın içinden öykülerle çocuk edebiyatımızı süsleyen Muzaffer İzgü, çocukların beğeni ve isteklerini her zaman göz önünde tutarak öykülerine hayat verdi. Kitaplarında çocukların toplumsal yaşamda karşılaşabilecekleri olayları ele alıp çocukların bakış açısından yansıttı. Muzaffer İzgü, çocuklara armağan ettiği eserlerinde edebiyatı, gülmeceyle harmanlayıp eğitim amacıyla kullandı. “Baloncuyu, çok balonu olduğu için dünyanın en mutlu insanı sanırdım"  diyen Muzaffer İzgü, hikâyelerinde hep çocukluğun saflığını yazdı. 

Muzaffer İzgü’nün yazdığı Bulutlara Simit Satan Çocuk, pırıl pırıl dört öyküden oluşan harika bir ilk okuma kitabı. Kitaptaki, Babaannemin Allı Yeşilli Hapları, Gülen Aynalar ve Uçurtmama Mektup Gönderdim hikâyelerinde geçen olaylar, Muzaffer İzgü’nün ustaca anlatımıyla çocuklara okumayı sevdirecek. 

“Biliyor musunuz, ben düşlerimde uçarım. Ama düşlerimde uçarken çok yükseklere çıkarım. Gökyüzünde uçarken kara bulutlara, ak bulutlara simit satarım.”

Muzaffer İzgü, Bulutlara Simit Satan Çocuk kitabında kültürel değerlerimizle birlikte sevgi, paylaşma, fedakârlık, çalışkanlık, saygı gibi evrensel değerlere vurgu yapıyor. İzgü, diğer çocuk kitaplarında olduğu gibi Bulutlara Simit Satan Çocuk kitabında da çocukları bir birey olarak konumlandırıp öykülerini onların ilgi ve hayal gücüne göre yazmış. Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Muzaffer İzgü, çocuğun yaşamı doğru algılamasını sağlayan, doğru mesajları veren ve çocukta okuma zevki uyandıran çok başarılı bir kitaba imza atmış. 

“Siz hiç, o ışıkları pırıl pırıl yanan, her yandan müzik seslerinin doldurduğu, cıvıltılı, kahkahalı lunaparkları gece yarısından sonra gördünüz mü? Ben öyle de severim lunaparkı çünkü o saatten sonra lunaparktaki tüm oyuncaklar benimdir.”

Çocuğa sunulacak bir kitabın biçimi, içeriği çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasında önemli rol oynuyor. Bulutlara Simit Satan Çocuk, çocukların okuma alışkanlığını geliştiren, kalpleri ısıtan öykülerin olduğu bir kitap. Aile ilişkilerini öne çıkaran bu kitap, çocukların dünyasından hayatı anlatırken çalışkanlık, dürüstlük, arkadaşlık, büyüklere saygı gibi değerlerin çocuklara kazandırılmasını hedefliyor. Gerçek hayatı eserlerinde yansıtan İzgü, Bulutlara Simit Satan Çocuk kitabında orta halli aileleri olan çocukların ekonomik sıkıntılara rağmen hayattan keyif almalarını anlatıyor. Kitap, simit satarken de, lunaparkta eğlenirken de, uçurtma uçururken de, her koşulda mutlu olmayı bilen çocukları anlatıyor. 

Bulutlara Simit Satan Çocuk kitabı, öğretmenlik dönemindeki gözlemleri ve edindiği tecrübeleri eserlerinde ustaca kullanan İzgü’nün klasikleşen, en güzel çocuk edebiyatı eserlerinden biri. Muzaffer İzgü’nün okuma-yazmayı yeni öğrenen çocuklar için yazdığı Bulutlara Simit Satan Çocuk kitabındaki edebi ifade zenginliği çocuğun ruhsal ve kişilik gelişimine olduğu kadar dilsel gelişimine de katkı sağlayan, onlara okuma alışkanlığı kazandıracak harika bir kitap. 

Muzaffer İzgü'nün Bulutlara Simit Satan Çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat