Muzaffer İzgü’den Adil Rekabeti Dostlukla Anlatan Bir Kitap

Hangimiz çocukluğumuzda pencereye burnumuzu dayayıp umutlu gözlerle kararmış gökyüzüne bakıp kar yağmasını beklemedik ki? Gökyüzünden parlayarak düşen kar taneleri çok yağsın da kardan adam yapalım diye heveslenmedik mi?

Muzaffer İzgü, Sarı Şapkalı Kardan Adam kitabında mahalle kültürünü, dostluğu, adil rekabetin ne olduğunu, kazanmanın da kaybetmenin de olumlu yönlerini anlatıyor. Kitabı okuyan çocuklar sonuçtan değil sonuca giden yoldan keyif almanın önemini keşfediyor. Muzaffer İzgü, en iyisini yapmanın değerli olduğunu ancak o şeyi yaparken de doğru ve dürüst bir şekilde yapmanın, erdemli olmanın temeli olduğunu kalpleri ısıtan bir hikâye ile anlatıyor.

      “Ah bir kar yağsa!.. Ama çok yağsa... Yağmıyor ki... Kaç kez gittim pencereye, perdeyi araladım, dışarı baktım. Yağmıyor, yağmıyor...”

Karın yağmasını dört gözle bekleyen Tanay da her sabah pencereye koşup kar yağıp yapmadığını kontrol ediyor. Fakat Tanay’ın diğer çocuklardan farklı bir heyecanı var: Okula gitmemek, kar topu oynamak ya da kızakla kaymak değil; mahallede arkadaşlarıyla yapacakları kardan adam yarışması... Muzaffer İzgü, Sarı Şapkalı Kardan Adam kitabında çocuklara adil olmayı, tatlı rekabeti her zamanki gibi didaktik bir şekilde değil, dostlukla, sevgiyle anlatıyor.

Tanay kardan adam yapmak için can atsa da yolculuğa çıkacakları, bahçe sahiplerini, çalışan insanları da düşünüyor. En çok da minik kuşların üşümesini istemiyor. Muzaffer İzgü, Sarı Şapkalı Kardan Adam kitabında çocuklara hayvan sevgisini de aşılıyor. Bu dünyanın sadece bizim etrafımızda dönmediğini, başka canları da düşünerek onları elimizden geldiğince korumamız, sevmemiz gerektiğini anlatıyor. Merhametin, vicdanın ne demek olduğunu bu güzel hikâyenin içine serpiştiriyor. Tüm canlılara saygı duymamız, her eylemimizde onları da gözetmemiz gerektiğini çocuklara gülümseten bir hikâye ile aktarıyor. Sarı Şapkalı Kardan Adam kitabı, soğuk kış günlerinde kar yağmasını bekleyen çocukların içini ısıtacak bir kitap.

Muzaffer İzgü’nün Sarı Şapkalı Kardan Adam kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 Kapat