Muhteşem Bir Coğrafyanın Tarihi ile Harmanlanmış Serüven Dolu Bir Çocuk Romanı

Çocuklar tarihi ezberlenmesi gereken bir ders gibi düşünebilirler. Aslında tarih, geçmişte kalmış, bugünden çok uzak, efsanevi bir zaman dilimi değil. Aksine, tarih insanların hayatlarının dolambaçlı bir hikâyesidir: Onların ne yedikleri, ne giydikleri, yaşadıkları coğrafyadan nasıl etkilendikleri, kısaca başlarına neler geldiğidir. 

“Tarihten edindiğimiz en iyi şey, onun uyandırdığı coşkudur.” Wolfgang Van Goethe

Çocukları yakından tanıyan edebiyat öğretmeni Hüseyin Güney, çocuklara birçok güzel kitap hediye etti. Bu harika çocuk kitaplarından biri olan Eski Köyün Gizi, tarihsel kurgusuyla sıra dışı bir coğrafyanın hikâyesini keşfeden üç kafadarın macerasını anlatıyor. Kitap, çocukları bir zaman makinesi gibi geçmişe, Nevşehir’deki olağanüstü bir doğa harikasına götürüyor. Üç kafadarın çıktıkları bu yoldaki keşifleri, onları geçmişi ziyaret etmelerini sağlayan gizli bir yere götürüyor. Çocuklar kitabı okurken bu mucizevi coğrafyanın hem tarihini öğrenecek hem de üç kafadarın serüveniyle çok eğlenceli bir yolculuğa çıkacaklar.   

“Uzun zamandır kayıp olan bir sırdan daha ilgi çekici ne olabilir ki?” düşüncesiyle yola çıkan bu üç kafadarın maceraları çocuklara ilham veriyor. Kitap, hep daha fazlasını öğrenmek isteyen, gezmeyi, görmeyi seven, ilginç tarihsel bilgilere meraklı küçük okuyucularını bekliyor. Eski Köyün Gizi, çocukların tarihi öğrenme heveslerini artıracak, araştırma becerilerinin gelişimine katkı sağlayacak, geçmiş hakkında sorular sorarak cevaplar bulmaya teşvik edecek. Eski Köyün Gizi, macera dolu tarihsel kurgu ile geçmişle bugünü bir araya getiren çocukların çok severek okuyacağı harika bir roman. 

Hüseyin Güney'in Eski Köyün Gizi çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 Kapat