Mi Fovase Antropake (Korkma İnsancık Korkma)

Bir yanda tabular, diğer yanda saf bir sevgiyle ilk sayfasından son sayfasına kadar sınırlarda gezen, müthiş bir roman Korkma İnsancık Korkma. Kimsenin yazmaya cesaret edemeyeceği, tarifi imkânsız bir aşkı anlatıyor Turgut Özakman, tabuların beşiğinde korkusuzca kalem oynatıyor.

Tiya Eleni’yle yetim ve öksüz yeğeni arasındaki sevgi dolu dokunuşlar, aslında her çocuğun cinselliğini keşfetme dönemine özgü içgüdülerinin doğal bir yansıması. Ancak bugüne dek hiçbir romanda çocukların cinselliği keşfi böylesine açık ve ayrıntılı olarak aktarılmamıştı. Kitabı okurken, bu denli güç bir konuyu, böylesine ustalıkla anlatan Turgut Özakman’a yeniden hayran oluyorsunuz. Turgut Özakman, bu kitap için kendisine yöneltilebilecek eleştirilerin karşısına yalnızca Tiya Eleni’yle küçük bir çocuğun tertemiz yüreğini koyuyor. Sonra da ekliyor: Korkma İnsancık Korkma. Okumaktan, dokunmaktan, konuşmaktan korkma.

Korkma İnsancık Korkma, önyargılarınızdan sıyrılarak okumanız gereken bir roman. Tabuların gölgesinden çıkınca kitabın, aile içi ilişkileri ya da yetişkin bir kadınla bir çocuğun birlikteliğini değil, yaralı iki yüreğin yakınlaşmasını anlattığını fark ediyorsunuz. Önyargılarınızdan kurtulunca, kitabın sayfaları arasında Tiya Eleni’nin çıplak bedenini değil, sıcacık yüreğini görüyorsunuz.

Korkma İnsancık Korkma, suya sabuna dokunmayan, sıradan bir aşkın romanı değil. Tüm sınırları zorlayan, pek çok konuda bakış açınızı değiştirebilecek sıra dışı bir roman. Daha ilk sayfasından başlayarak sizi şaşırtacak ayrıntılarla dolu. Belki konusunu yadırgayacak, belki de rahatsız olacaksınız ancak kitabı bitirdiğinizde “İyi ki okumuşum” diyeceksiniz. Bugüne kadar okuduğunuz her romandan farklı, uçlarda gezinirken bile insanın yüreğine dokunan, gerçek bir aşkın hikâyesi. Korkma İnsancık Korkma ile ilgili okur yorumlarında da aynı ortak nokta öne çıkıyor:

“Bu kitabı okuduğumda alt üst oldum. Aynı duyguları siz de yaşar mısınız bilemem ama duygularımı bu kitap kadar allak bullak eden bir kitap daha okumadım.” (Eren Biçer / 1000kitap.com)

“Garip bir aşkın hikayesi. Aşkın böyle güzel tanımlandığını görmedim. Okurken duygularımın alt üst olduğu, etkileyici bir kitaptı.” (İlayda G. / 1000kitap.com)

Kitabı bitirdiğinizde, Tiya Eleni sayesinde çok sayıda Rumca sözcüğü de öğrenmiş olacaksınız. Kitabın sonunda, kitapta geçen tüm Rumca sözcüklerin yer aldığı bir sözlük var. Ancak en güzel sözcükler Eleni’nin diline özgü, yarı Türkçe yarı Rumca olanları elbette: Canimu, cicimu, çapkıni.

Okuduktan sonra bir daha unutamayacağınız bir roman Korkma İnsancık Korkma. Bugüne dek okuduğunuz kitaplar içinde en sıra dışı olanı, en fazla sınırları zorlayanı. Okurken sizi derinden sarsacak ama bitirince de sessizce ağlatacak, eşsiz bir roman.

Korkma İnsancık Korkma’yı indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat