Mavisel Yener’den Miniklere Mutlu Olmayı Anlatan Bir Hikâye

Mutlu Olmak İsteyen Dinozor Mino ile kendisine hiç mi hiç benzemeyen yakın arkadaşı Dinozor Dino’nun macerası, Mavisel Yener’in rengârenk yeni kitabında! Çocukların büyük bir keyifle okuduğu Mavisel Yener, çocukları yüreklendirecek, kalplerini sevgiyle dolduracak bir hikâye anlatıyor. 

Surat asıp durma.

Bir gün mutlu olmayı öğreneceksin, unutma!

Hediyenin çirkini olmaz.

Arkadaşlarının yardımı unutulmaz. 

Her zaman gülümseyen, en küçük şeyden bile mutluluk duyan Dinozor Dino’nun başı en yakın arkadaşı Dinozor Mino ile dertte! Neden mi? Çünkü Dinozor Mino hep surat asan, hayattan keyif almayı bilmeyen asık suratlı bir dinozor... Dinozor Dino, hep mutsuz bir arkadaşla ne kadar zaman geçirebilir ki?

Sen kimilerinden küçük, kimilerinden büyüksün. Ama önemli olan bu değil ki! Sen, sensin! Olduğun gibi işte! Arkadaşların seni bu halinle seviyor. 

Dinozor Dino ile Dinozor Mino’nun başına gelenler, kurbağaların zıp zıp zıpladığı, balıkların cup diye serin sularda yüzdüğü, salyangozların yapraklarda sallandığı, kuşların pır diye uçtuğu dere kenarında başlıyor. Dino neyden keyif alsa, Mino o şeyden şikâyet ediyor. Bakalım ormandaki hayvanlarla Ponçik Kirpi, mutsuz Dinozor Mino’nun karamsarlığını iyimserliğe dönüştürebilecek mi?

Dinozor Mino: Uçamazsın, bulutları yakalayamazsın, onlardan pamuk şeker yapamazsın. Ne kadar üzücü!

Kirpi Ponçik: Koşabilirim, tırmanabilirim, yüzebilirim. Yapamadıklarıma üzülmek yerine, yapabildiklerime sevinmeyi tercih ederim.

Mavisel YenerMutlu Olmak İsteyen Dinozor kitabında başaramadıklarımıza üzülmek yerine başarılarımızla gurur duymayı, sahip olamadıklarımıza odaklanıp takılıp kalmaktansa elimizdekilerle mutlu olmamız gerektiğini vurguluyor. Aramızda hep daha fazlasını isteyen, elindeki oyuncaklarla yetinmeyip her alışverişte daha fazla oyuncak alamadığı için mızmızlanan minikler varsa işte bu kitap tam da onlar için yazılmış.

Lüzumu yok huysuzluğun.

Yeni deneyimler yaşamaktan çekinme dostum!

Budur sırrı mutluluğun. 

Beğenmediği yemekleri yemeyen ama aç olduğu için söylenen çocuklarla hep kendisinin istediği olsun isteyen, olmayınca da dünyanın en mutsuz çocuğu gibi davranan çocuklar! Mutlu Olmak İsteyen Dinozor Mino nasıl mutlu olunacağını bu hikâyede öğreniyor. Nasıl mı?  Bunu sadece kitabı okuyan çocuklar biliyor.

Mavisel Yener'in Mutlu Olmak İsteyen Dinozor kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

     

 

                                                                                                                     Kapat