Mavisel Yener’den Çocuklar İçin Bol Kahkahalı Öyküler

Çocuk kitabı eğitmek amacıyla yazılırsa edebiyat olmaz. Çocuk kitabı sadece eğlendirebilir de, sadece düşündürebilir de, hepsini bir arada da yapabilir; her şey mümkün, kalıplara sokamayız!” görüşünü benimseyerek çocuklara öyküler yazan Mavisel Yener, Zeki’nin Zekâsı Kaçtı kitabında okumayı çocuklar için alışkanlık değil, gereksinim haline getirmeyi amaçlıyor. Çocukların değer yargılarının ve davranışlarının dile bağlı olarak geliştiğinin bilincinde olan Mavisel Yener’in kitabındaki öyküleri çocuklar eğlenerek okuyacaklar. 

Zeki’nin Zekâsı Kaçtı kitabı, çocukların dil becerilerini geliştiren, çocukların kahkahalarla okuyacağı, mizah dolu bir öykü kitabı. Kitaptaki Zeki’nin muhabbetkuşu Zekâ bir öyküden diğerine uçarken eğlenceli olaylar yaşatıyor. 

  • “Komşular yetişiiin... Zeki'nin Zekâsı kaçtııı... Kimin bahçesindeyse yakalasııın…
  • “Rukiye'nin oğluna ne olmuş, aklını mı kaçırmış?” 
  • “... Kediler kapacak Zekâmı, ühüü...” 
  • “Üstüme iyilik sağlık, kediler nasıl kapsın senin zekânı oğlum?” 

 Çocuklara kitap okumayı sevdiren Mavisel Yener’den  eğlenceli mi eğlenceli bir öykü  kitabı... Kitabın içinde neler yok ki… Dünyanın en akıllı muhabbetkuşu mesela… Ama Zeki’nin kuşu Zekâ öyle bildiğiniz muhabbetkuşlarından değil. Zeki’nin ezberleyemediği çarpım tablosunu bile öğrenen, bilge bir kuş. Zeki’nin mi yoksa Zekâ’nın mı daha akıllı olduğunu kitabı okuyan çocuklar öğreniyor. Kitabın ikinci öyküsü Bir Soru Bin Yanıt’ta kazların kaç ayağı olduğunu bilmediği için ödevini bitiremeyen Barış’ın hikâyesi anlatılıyor. Barış çizgi film izlerken uyuyakalmadan önce kazların kaç ayağı olduğunu öğrenip ödevlerini bitirebilecek mi dersiniz? Peki ya arkadaşında yatıya kalmak isteyen Naz, annesini ikna etmeyi başarabilecek mi? Pimpirikli annesinden izin almaya çalışan Naz’ın zorlu ama komik mücadelesini anlatan Gece Yatısı’nda çocuklar kendi hayatlarından kesitler bulurken öyküyü kahkahalarla okuyacaklar. 

Çocukların eğlenerek okuyacakları konulardan yola çıkarak öykülerini yazan Mavisel Yener, mizahı satır aralarına serpiştirdiği öyküleri çocuklarla paylaşıyor. Mavisel Yener, Zeki’nin Zekâ’sı Kaçtı kitabında öğretici bir üslup yerine çocuklara edebiyat tadını duyumsatarak sesleniyor. Kitap, sıcak aile ilişkileri, tatlı çekişmeler, komik diyaloglar, okul maceraları ve bol kahkaha dolu. Çocukların okumanın tadına varacakları, kitap okumanın güzelliğini hissedecekleri bir kitap. 

 

Mavisel Yener’in Zeki'nin Zekâ'sı Kaçtı çocuk romanını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat