Leyla ve Leya Her Şeyin Mümkün Olduğu Mucize Kasabası’nda Sizi Bekliyor!

Çocuklar, Mucize Kasabası’na hoş geldiniz! Leyla ve Leya sizinle tanışmak için can atıyorlar. Sadece insanların değil, bitkilerin ve hayvanların da mutsuz olduğu bir yerden, denizlerin ötesinden gelen Leya’nın hem size hem de Leyla’ya anlatacağı çok önemli bir hikâyesi var.

“Mucize Kasabası’nda her şey mümkün! Kediler konuşur, yıldızlar yüzer, kuşlar okula gider…”

Mucize Kasabası’ndaki uçsuz bucaksız denizin ötesini merak eden Leyla ile pofuduk, duman renkli, şirin mi şirin Leya’nın kalpleri ısıtan öyküsüne çocuklar bayılıyor. Leya’nın diğer kediler gibi olmadığını fark etmesi uzun sürmeyen Leyla herkesin duyamadığını duymaya, herkesin göremediğini görmeye başlıyor. 

  • “Sen çok uzaklardan geldin. Bizim dilimizi nasıl biliyorsun?”
  • “Çünkü dünyanın neresinde olursak olalım, sevginin dili aynıdır.” 

Leyla ile Leya’nın dostluğu çocukların kalplerindeki korkuyu silecek şeker mi şeker bir öykü anlatıyor. Mavisel Yener, hayvan sevgisini aşılayan, hayvanların gözünden insanların dünyasını anlatan, çocukların çok severek okuyacağı bir kitap yazmış. Kitabı okuyan çocuklar bir kediyi sevmek, bir köpeğe sarılmak, kuşları beslemek için can atacaklar. 

Mucize Kasabası’nda, sevimli kedi Leya’nın gözünden insan arkadaşlarıyla kurduğu dostluğu anlatan, iyi hissettiren bir hikâye var. Çocuklar, Leya’nın başından geçenleri okurken dünyaya hayvanların gözünden bakacaklar. Bu kitabı okuyan çocuklar, gerçek sihirli gücün sevgi olduğunu, sevginin her şeyin üstesinden gelmek için tek anahtar olduğunu öğrenecekler. Mucize Kasabası önyargının kötü bir şey olduğunu, insanları dinlemeden onlarla ilgili yorum yapmanın doğru olmadığını, olaylara her zaman iki taraflı bakmamız gerektiğini anlatan, mutluluk veren, sımsıcak bir kitap. Çocuklar mutlu insanların yaşadığı bu kasabadaki Leyla ve Leya’nın macerasını çok sevecek, mutluluğun sırrını keşfedecekler. 

Çocuk edebiyatının başarılı yazarı Mavisel Yener’in Mucize Kasabası’nı okuyan çocuklara kitabın sonunda bir de sürprizi var. Size cevaplamaktan çok keyif alacağınız ilginç mi ilginç sorular soruyor.  Soruları cevaplarken çok eğleneceksiniz biliyoruz ama öncesinde Mucize Kasabası’nı okumayı unutmayın!

Mavisel Yener'in Mucizeler Kasabası 1 / Leyla ile Leya kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 Kapat