Leyla ve Leya Çocukları Kitapların Uçabildiği Mucize Kasabası’na Davet Ediyor

Çocuklar, Mucize Kasabası’na hoş geldiniz! Leyla ve sevimli kedi arkadaşı Leya’nın bahçesine bir gün kıpkırmızı, kocaman bir balon iner. Balonun içindeki gizemli misafir balonuyla dünyayı gezer, yükseklerde uçar, bulutlardan bakar, armağan dağıtırmış. İsmi Zümrüdüanka olan bu kıpkırmızı balonda çocukları bekleyen çok şaşırtıcı bir sürpriz varmış. 

  • “Nereden biliyorsun bu kadar şeyi?
  • Kitaplardan biliyorum… Kitaplar hiç görmediklerimizi bize gösterir. Hiç bilmediklerimizi, hiç duymadıklarımızı…”

Her şeyin mümkün olduğu Mucize Kasabası’nda gökten Leylaların bahçesine inen balonun sırrını çözmeye çalışan Leyla ve Leya’nın macerası kitabı okuyan çocukları çok şaşırtacak. Gizemli misafir Zümrüdüanka balonunun hikâyesini anlatmaya başladığında çocuklar, kitapların en iyi dost olduğunu anlayacaklar. Mucize Kasabası’nın ikinci kitabı Uçan Kitaplık, her çocuğun kitap okuyarak büyümesinin ne kadar önemli olduğunu, kitaplarla beslenen çocukların çok daha mutlu olduğunu anlatıyor. 

Uçan Kitaplık, çocuklara kitap okumanın insanın hayatını nasıl değiştirdiğini keyifli bir öyküyle anlatıyor. Uçan Kitaplık, çocuklara kitap okuma sevgisini aşılayacak, okumaktan keyif almalarını sağlayacak. 

Zümrüdüanka sonsuzluğa doğru süzülürken Leyla ve Leya’nın okuması için bir sürü güzel hediye kitap bırakıyor. Leyla ve Leya okudukça cırcırböceklerinin konserini duyabildiklerini, hızlı hareket eden yeşil kertenkeleleri görebildiklerini, esip geçen rüzgârı her daim hissedebildiklerini fark ediyorlar. Mucize Kasabası’nın ikinci kitabı Uçan Kitaplık’ı okuyan çocuklar da kitap okumanın nasıl mucizeler yarattığını görecekler. Uçan Kitaplık çocukları okumanın ve yazmanın büyülü dünyasına davet eden sımsıcak bir kitap.

Çocuk edebiyatının başarılı yazarı Mavisel Yener’in Mucize Kasabası’nı okuyan çocuklara kitabın sonunda bir de sürprizi var. Size cevaplamaktan çok keyif alacağınız ilginç mi ilginç sorular soruyor.  Soruları cevaplarken çok eğleneceksiniz biliyoruz ama öncesinde Mucize Kasabası’nı okumayı unutmayın!

 

Mavisel Yener'in Mucizeler Kasabası 2 / Uçan Kitaplık  kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 Kapat