Korkma İnsancık Korkma İçin Okur Yorumları

Bugüne Kadar Okuduğum En Güzel Roman (Tanju Uğurlu): Kitaba ilişkin yorumları okurken "Hayatımda okuduğum en güzel roman" cümlesiyle sık sık karşılaşıyorsunuz. Okumayanlar bunun abartılmış bir yorum olacağını düşünebilirler. Böyle olmadığını ben ve diğer okuyanlar biliyoruz. Kendi adıma onlarca arkadaşıma armağan ettiğim ve hala dostlarıma önerdiğim bu ölümsüz romanı lütfen okuyun. Özellikle Türk yazarların romanlarını yakından izleyen bir okur olarak ben de ısrarla kuruyorum bu cümleyi: "Korkma İnsancık Korkma bugüne kadar okuduğum en güzel romandır.”

Hayatımda Okuduğum En Güzel Roman (claretredrose): Hayatımda okuduğum en güzel roman. Ardından Romantika kitabını okudum. Aynı derecede etkilendim. Elinizden bırakamayacaksınız.

Eleni Canimuyu, Ben de Bu Romanı Asla Unutamam (mehmedisa): Mükemmel bir roman. Korkma Eleni, canimu, yavrimu seni asla unutmaz. Ben de bu romanı asla unutamam, okuyalı epey oldu aklıma geldikçe hâlâ duygulanıyorum.

Bir Günde Okuyup Bitirdim (gulsunn): Müthiş bir kitap. Kalın bir kitap olmasına rağmen bir günde okuyup bitirdiğim gerçekten okurken keyif aldığım bir kitap. Cumhuriyet dönemine yakın zamanlarda İstanbul’da iki farklı yasam tarzını bir çocuğun bakış acısıyla hayalinizde canlandırabiliyorsunuz.

Dokundu Ta Kalbimin Orta Yerine (perikızı83): Okudum, dokundu ta kalbimin orta yerine... Hâlâ tadı damağımda. Çok güzeldi, mükemmeldi. Okuyun kesinlikle okuyun...

Tiya Eleni Sürekli Aklımda (Özgür Yıldırım): Son yıllarda beni bu kadar etkileyen başka bir kitap anımsamıyorum. Çok akıcı, kendinizi alamıyorsunuz okurken. Bir romanı okuduğum günler boyunca kitap elimde olmasa bile hep roman karakterleriyle beraber yaşarım. Bu romanı okurken bunu haddinden fazlasıyla yaşadım. Kitabı bitirdiğimde uzun süre aklımdan çıkmadı. Tiya Eleni sürekli aklımdaydı.

Mutlaka Okuyun (Pınar Yeşiltay Sevim): Uzun zamandır tadı bu kadar damağımda kalacak, tarih motifleriyle ince ince işlenmiş, ruhumun derinliklerinde bir şeylerin hareketlenmesini sağlayacak bir kitap okumamıştım. Anne ve babası olmayan bir çocuğun biraz anne, biraz baba, biraz da sevgilisi olan Eleni’ye duyduğu sımsıcak bir aşk!!! Mutlaka okuyun.

Kitabın Sonunda Ağlamayacak Kaç Kişi Vardır Acaba? (Dilber Demircan): Korkma İnsancık Korkma, hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biri. Yalın bir üslup, güzel bir kurgu, değişik ve mükemmel bir aşk hikayesi, harika gözlemler, tarih, ölüm ve yazılamayanları yazma hüneri. Hepsi bu kitapta var. Kitabın sonunda ağlamayacak kaç kişi vardır acaba?

Harika Bir Eser (cenkssc): Tek kelimeyle harika bir eser. Bir kitabın anlatım dili bu kadar hoş olamaz. Bu dünyadan çıkıp tamamen romanın içerisinde kayboluyorsunuz. Bir aşk, bir sevgi ancak bu kadar tatlı anlatılır. Şiddetle tavsiye ediyorum.

 (Yorumlar kitapyurdu.com sitesinden alınmıştır.)

Sakın Beni Unutma Canimu 

Korkma İnsancık Korkma’yı indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat