Kaz Dağları’ndan Esinlenen Bir Resimli Kitap: Altın Madeni

Altın Madeni ağaç kıyımına karşı çıkan bir çocuğun gözünden, köyüne yapılmak istenen altın madeninin doğada yol açacağı yıkımı anlatıyor.

İklim değişikliği ve gezegenin hızla bir uçurumun kenarına doğru sürüklenmesi, günümüz çocuklarının artık büyümeyi beklemeden sorumluluk almalarına neden oldu. Bugün dünyanın her yerinde pek çok çocuk kötü gidişe dur demek için ayağa kalkıyor, sesini yükseltiyor. Çocuklar artık ağaç sevgisini anlatan hikâyeler dinlemekle yetinmiyor, kesilen ağaçların, kurutulan derelerin, yok edilen doğanın da hesabını soran bir çevre eylemcisine dönüşüyorlar. Altın Madeni’ni okurken de aynı kuşaktan Ada’nın yükselen sesini duyacaksınız.

 

 

 

 

Burak Kaya ve ressam Aslı Sinman Kutluay’ın Kaz Dağları’ndan esinlenerek hazırladıkları bu resimli kitapta toprağını, suyunu, ağacını korumak için el ele tutuşanların öyküsüne tanık olacaksınız.

Burak Kaya’nın yazıp Aslı Sinman Kutluay’ın resimlediği Altın Madeni’ni indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

Not: 8 yaş ve üzeri için uygundur. 

 

 Kapat