27.6.1974 tarihinde Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Düziçi’nde, yükseköğrenimini ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Tarih Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır.
Öğretmenlik hayatına 1997 yılında Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesinde başlamıştır. Kahramanmaraş’tan 1999 yılında Gümüşhane’ye tayin olmuş ve buradaki görevine 2001 yılına kadar devam etmiştir.
2001 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin açtığı sınavı kazanmış ve aynı yıl Kuleli Askeri Lisesi’nde tarih öğretmeni olarak göreve başlamıştır. 2011 yılı genel atamalarında Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi Komutanı olarak atanmıştır.
2005 yılında Yeditepe Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde, 2005-2007 yılları arasında ise Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Türk Tarihi anabilim dalı Cumhuriyet tarihi bilim dalında yüksek lisans yapmıştır.
Tüm haklarını Anıtkabir Komutanlığı’na devrettiği ANITKABİR, Bir Veda Bir Başlangıç adlı çalışmanın yanında, Anıtkabir yayınlarından olan Atatürk ve Çocuk, Bütün Ümidim Gençliktedir! ve Küçük Hanımlar, Küçük Beyler isimli çalışmaları da bulunan Kasım Mehmet Teke evli ve iki çocuk babasıdır.

K. Mehmet Teke - Yazarın kitapları

Kapat