Hükümet Çiftetellisi

“Ne zamandır bir düğüne gitmiyorduk. Başladı hükümet çiftetellisi çalmaya. Durur muyum, ben de ceketi bağladım belime. Kıvır da kıvır. Bir acayip kıvırma ki, anlatmak için İKTİDAR gerek.”

Kara mizahın ustası Muzaffer İzgü, günlük hayatımızın içindeki siyasi, sosyal ve kültürel trajikomik olayları sivri kalemiyle Hükümet Çiftetellisi’nde yazmış. Yirmiden fazla kısa hikâyeden oluşan kitap, okuyanları gülümsetiyor, yaşadığımız olaylar ve toplum üzerine düşünmemizi sağlıyor.

"Durumumuz kötüleşince aile toplantısı yaptık. “Biz de devlet baba gibi toprak satalım” dedi kaynanam. Satacak bir Kıbrıs’ımız yok ki, çağırsak IMF de gelmez.” dedim."

Babalarını kurtarmak için hastaneyi zapt eden, ameliyathaneye kadar giren kalabalık ailenin komik ama düşündüren hikâyesini okurken hem eğleneceksiniz hem de ülkemizde yaşanan olaylar gözünüzün önünden geçecek. Devletin özelleştirme politikalarından etkilenen bir ailenin, pirzola yemek için televizyonlarını satması, halılarından kavun almak için vazgeçmesi, ekonomi politikalarını inceden eleştiren İzgü’nün anlatımıyla güldürüyor.

Oğlu liselere giriş sınavını kazanamadığı için rezil olacağı kaygısıyla yasa boğulan bir aileyi de, âşık olduğu kadına serenat yapan adama mahalleli tarafından verilen komik tepkileri de Hükümet Çiftetellisi kitabında bulacaksınız. Güldürürken düşündürmek zor iştir. Gülmece edebiyatının ustası Muzaffer İzgü, gözlem yeteneğini kalemiyle birleştirmiş, topluma, siyasete, insana dair tespitlerini hikâyelerinde paylaşıyor.

Toplumdaki olumsuz ve eksik yönleri yermek için alaycı bir dille anlatan hikâyelerde hiciv sanatını ustalıkla kullanan Muzaffer İzgü, alegori ve ironileri hikâyelerinin içine serpiştirmiş. İğneleyici bir şekilde anlatılan toplumun aksak yönlerini okurken, bugünden ve kendi hayatınızdan parçalar bulacaksınız, bol bol güleceksiniz.

 Muzaffer İzgü’nün “Hükümet Çiftetellisi” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat