“Hiçbir Şeye Zor Deme, Başardığımız Her Şeyin Kökleri Hayal Gücümüzdedir”

Çocuk edebiyatının en sevilen yazarlarından Mavisel Yener yeni kitabı Piri Reis ve Göbeklitepe'deki Sır ile tarihi bir gizemin kapılarını çocuklarla birlikte aralıyor. Çocuklar okulda öğrendikleri tarihi bilgilerin en heyecanlı, en merak uyandıran yanlarını Piri Reis ve Göbeklitepe'deki Sır kitabında okuyor. Dünyanın en ünlü denizcisi Piri Reis’le tanışan çocuklar Göbeklitepe’deki sırrı çözmek için tarihe tanıklık ediyor. Tarihe yaptıkları bu heyecanlı yolculuklarında, çocuklar Piri Reis’in dünya haritasını on altıncı yüzyılda nasıl çizebildiğine hayret edecekler. Piri Reis’in bu eşsiz haritayı bir ay gibi kısa bir süre içinde çizmesi ise çocuklara ilham verecek.

  • Dalgalar beni sallasın, teknenin burnu dalgaları kırıp geçsin istiyorum. 
  • Yol aldıkça dünyada hepimizin yolcu olduğunu daha iyi anlayacaksın… Ama önemli olan bu yolda izler bırakabilmek...

Piri Reis ve Göbeklitepe'deki Sır kitabını okurken çocuklar birçok tarihsel bilgiyi bu macera dolu romanı okurken öğrenecekler. Bu roman, çocukları önce on altıncı yüzyıla, denizlerin kaptanı Piri Reis’le tanıştırmaya, sonra da milattan önce on bin yıl ortalarına Göbeklitepe’ye götürüyor. Çocuklar, tarihteki bu yolculukta ömrünü denizlerde geçiren, çok gezen, çok gören, uçsuz bucaksız okyanusları avucunun içi gibi bilen Piri Reis’in hayatını örnek alacaklar. Piri Reis’in  dünya haritasının hazırlanmasına tanıklık ederken çocuklar imkânsız denen bir şey olmadığını ancak sabrederek, vazgeçmeyerek sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışarak başarılı olabileceklerini öğrenecekler. 

  • Keşfedilmemiş bir yer nasıl bilinebilir ki?
  • Hayatta hiçbir şey iz bırakmadan gitmez. İzleri okumayı bilenler geçmişi ve geleceği bilir. 

Çocuklar romanı okurken Piri Reis’in hazırladığı denizciliğin en değerli 450 yıllık kitabını ne kadar özverili ve öngörülü bir şekilde yazdığını görecekler. Keşfinden yüzyıllar önce haritasına Güney Kutbu’nu da çizen Piri Reis’in o yıllarda hangi kıtada hangi hayvanların yaşadığı gibi detayları nereden bildiğine çok şaşıracaklar.

“Şüphesiz ki her harita sorular sorulsun diye çizilmiştir. Sormasını bilen, bu haritanın söylemek istediklerini duyar.”

Piri Reis’in çalışkan ve sabırlı bir insan olarak ulaştığı başarılar, çocuklara ilham veriyor. Onun çizdiği eşsiz haritasının dünyanın en eski tapınağı ile olan bağlantısını anlatan Piri Reis ve Göbeklitepe'deki Sır kitabı çocuklara macera dolu bir okuma sunuyor. Kitap, çocuklara deneyimle öğrenilen şeylerin daha kalıcı olduğunu, başarmak istedikleri şeyleri denemekten vazgeçmemeleri gerektiğini, başarıya ulaşmak için hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini vurguluyor. Zaman makinesiyle geçmişe giden çocuklar tarihin gizemli sırlarına şahitlik edecek. Tarihi bilgilerin müthiş bir macera ile harmanlandığı bu romana çocuklar bayılacak! 

Mavisel Yener'in Piri Reis ve Göbeklitepe'deki Sır kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.Kapat