“Herkese inanan temiz yürekler, size çok fazla sorumluluk yüklüyor”

Yazarımız Anooshirvan Miandji, bugün Ergazi Şehit Adil Yurtoğlu İlkokulundaki okurlarıyla buluştu! Çocuklara keyifli anlar yaşatan yazarımız etkinlik sonrasında duygularını şu şekilde aktardı:

“Bu Batıkent Ergazi Şehit Adil Yurtoğlu İlkokuluna üçüncü gidişim. Aralık 2017’nin son haftasında bana onlarca samanadamla Arkadaş Kitabevinde sürpriz yapan okul… Bitmeyen, tükenmeyen enerji ve sevgisiyle dolu çocukların okulu… Bugün tekrar hem veliler hem de çocuklarla bir araya geldik. Çocukların büyümesini görmek, onların seni görür görmez koşup sarılmaları, dakikalarca seni bırakmamaları tarif edilemez bir duygu…

‘Çocuklar yıllarca topluma verdiğim sevginin karşılığını misliyle bana geri verdi.’

Şu ana kadar birçok prestijli üniversitede konferanslar verdim, 300’den fazla konuşma, sunum yaptım, ancak hiçbiri çocukların samimi ve içten sevgisi kadar etkileyici değildi. O minik ellerin yazdığı mektuplar, şiirler, ifade ettikleri duygular, o meraklı gözler ve kırmızı yanaklar, herkese inanan temiz yürekler, size çok fazla sorumluluk yüklüyor. Çevirdiğim on adet Samed Behrengi hikâyesi ve yazdığım üç çocuk masalının çocuklarda bu kadar derin etkiler yaratacağını asla öngöremedim. Kitaplarımda, örneğin Samanadam’da, onlara duygusal zekâyı aşılarken, Filozof Meşe’de sorgulamayı ve düşünmeyi aşılamaya çalıştım. Muz Cenneti’nde ise hayalperest olmanın neler getirip neler götüreceğini sorgulatmaya çalıştım. Ve fark ettim ki, onlara vermek istediğimden çok daha fazlasını almışlar. Çocuklar yıllarca topluma verdiğim sevginin karşılığını misliyle bana geri verdi. Bana karşı yapılan tüm engellemeler ve haksızlıkların rövanşını bu çocuklar güzel yürekleri ve akılları ile aldılar.

Sizi çok seviyorum… Sizin için yeni kitaplar yazacağım.”

Anooshirvan Miandji

Yazarımızın kitaplarını incelemek için tıklayınız.  

 Kapat