Her Sayfada Başka Bir Dönüşüm, Yeni Bir Heyecan!

“Annemle babam birbiriyle yarışırcasına odama gidip gelip birbirinden leziz abur cuburlar getirdikçe, benim kilo almam doğal değil miydi?”

Arkadaşları dondurma, çikolata yemek için ebeveynlerini ikna etmeye çalışırken, Bora bu konuda çok şanslı olduğunu düşünüyor, çünkü ailesi abur cubur yemesine karşı çıkmıyor. Ta ki, ailesinin neden ona sürekli yemek yedirdiğini düşünmeye ve sonunda zayıflamaya karar vermesine kadar.

“İkisinin de aklı fikri beni doyurmaktaydı. Belli ki ikisinin de sağlıklı beslenme nedir, nasıl olur, haberleri bile yoktu. Neden beni bu kadar yedirmeye çalışıyorlardı?”

Diyet yapmaya karar verdiği ilk günün sonunda Bora’nın başına tuhaf bir şey geliyor. Her gece başka bir dönüşüm geçiren Bora’nın başına gelenler çocukları sürekli yeni serüvenlere sürüklüyor. Abur Cubur Canavarı, sabahları uyandığında tekrar Bora olmayı dileyen bir çocuğun eğlenceli hikâyesini anlatıyor.

Bora’nın her gece yaşadıkları rüya olabilir miydi? Abur cubur yemekten vazgeçip sağlıklı beslenmeye karar veren Bora’nın, kedi olup evden kaçmasının, sinek olup uçmasının sırrı neydi? Geceleri dönüşüm geçiren Bora’nın, abur cubur yemesiyle geceleri bambaşka şeylere dönüşmesi arasındaki bağlantı neydi?

“Ailem abur cubur yemem için ısrar ediyordu. Yoksa… yoksa yakında ölecektim de, o yüzden mi abur cubur yememe izin veriyorlardı. İnternette ölmeden önce yapılacaklar listesinde ‘şunu tatmadan ölmeyin’ önerilerini görünce mideme bir kaya oturdu.”

Her gece başka bir macera yaşayan Bora, mahalledeki hırsızları kovalayacak, anne-babasının gizli sırrını öğrenecek, okul arkadaşının taşınmalarına yol açan sorunlarını çözecekti. Abur cubur yiyerek şişmanlamak mı daha iyiydi, yoksa diyet yapıp geceleri dönüşüm geçirerek maceraya atılmak mı? Buna Abur Cubur Canavarı kitabını okuyan çocuklar karar veriyor. 

Aytül Akal, Abur Cubur Canavarı kitabında çocukların hayal gücünü genişletiyor, bol bol gülümsetiyor. Ergenlik döneminin başlangıcındaki bir çocuğun deneyimlerini, ailesiyle ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini, hayatı sorgulamasını Bora’nın gözünden aktarıyor. Abur Cubur Canavarı, “Ben de aynısını yapıyorum” diyerek çocukların kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri bir kitap. Eğlendirirken çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız, Abur Cubur Canavarı çocuklarınız için harika bir hediye olacak!

 

 

Aytül Akal'ın “Abur Cubur Canavarı” çocuk romanını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat