Hayvanların Gizli Güçleriyle Tanışın!

“Hayvanlar Dünyasının Sırları”nı öğrenmek ister misiniz? Ayakta uyuyan atlardan Antik Mısır’da kutsal sayılan hamamböceklerine, hiç hasta olmayan köpekbalıklarından mavi rengi görebilen tek kuş olan baykuşa kadar birçok ilginç bilgi sizleri bekliyor. Mavisel Yener’in yazdığı Hayvanlar Dünyasının Sırları kitabında hayvanlarla ilgili birbirinden eğlenceli bilgiler öğreneceksiniz. Hem kimsenin bilmediği bilgiler edinecek hem de hayvanların inanılmaz özelliklerini okudukça şaşıracaksınız.  

Mesela balarıları neden vızıldar? Belki de dakikada 11.400 kez kanat çırptıkları içindir. Ormanların kralı aslanın kükremesi ne kadar uzaktan duyulabilir hiç düşündünüz mü? Bir kilometre olabilir mi? Hayır, hayır. Tam sekiz kilometre! İnanabiliyor musunuz? Peki, köpekler nasıl terler? Kulaklarından ya da kuyruklarından mı? Aslında doğru cevap, patilerinden ve burunlarından.

Balıklar su içer mi? Hemen cevap verelim: Balıklar elbette su içer.  Kalbi ve beyni olmadan yaşayan canlı hangisidir? Tabii ki denizanaları! Balık, okyanus derken bir de dinozordan daha büyük bir canlı ile tanıştıralım sizi: Balinalar! Dili vücudu kadar uzayabilen bukalemunlarla, üç metreye kadar zıplayabilen kangurularla tanışacağınız Hayvanlar Dünyasının Sırları kitabı rengârenk, pırıl pırıl...

“Karasineklerin dişleri var mıdır? Ayaklarıyla tat alan hayvan hangisidir? Pelikanın gagasının altındaki kese kaç litre su alabilir?” sorularının cevaplarını merak ediyorsanız Hayvanlar Dünyasının Sırları kitabı sizi bekliyor! 

Hayvanlar Dünyasının Sırları kitabı çocukların araştırmacı yönünü geliştirecek, yaşadığımız dünya ile ilgili daha çok şey öğrenmelerini sağlayacak. Hayvanların farklı özelliklerini öğrendiklerinde arkadaşlarından ve hatta ebeveynlerinden daha çok şey bildikleri için kendilerine güvenleri artacak. Doğamıza ve çevremizdeki diğer canlılara sevgiyle yaklaşacak, dünyamız için ne kadar önemli olduklarını bilerek onları koruyacaklar. Hayvanların birbirinden çok farklı özelliklerinin onları güçlü kıldığını öğrenen çocuklar, insanların da kendilerine ait çeşitli yetenekleri olduğunun farkına varacaklar. Örneğin örümceğin kendi ağırlığındaki çelikten beş kat daha sağlam ağ örebildiğini bilmek, gücün sadece fiziki güç olmadığını anlamalarını sağlayacak. Meraklı, araştırmayı seven çocuklar için Hayvanlar Dünyasının Sırları kitabı eğlenceli, öğretici, çocukların gelişimine katkı sağlayacak bir kitap.

Mavisel Yener’in Hayvanlar Dünyasının Sırları kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat