Gerçeklerin Peşinde Koşan Gençlerin Romanı: Suç Dehaları

Gözlerinizi kapatıp bir anlığına çocukken çok güvendiğiniz kişilerin kim olduğunu düşünün. Bu kişiler aileniz ya da öğretmeniniz mi? Belki de doktorunuz… Onların söylediklerini sorgulamadan, koşulsuzca doğru kabul ederiz. Peki, ya yanılıyorsak?

Amerika’nın New Mexico eyaletindeki Huzur Kasabası’na hoş geldiniz! Yaklaşık iki yüz kişilik bu kasabada suç, işsizlik, fakirlik ve evsizlik oranı sıfırdır. Herkesin kolaylıkla iş bulabildiği, konforlu büyük havuzlu evlerde yaşadığı on iki, on üç yaşlarındaki otuz çocuk aynı okula gider. Belediye başkanı, doktor, öğretmen gibi kamu görevlileri hep bu çocukların ebeveynleridir. Kasabadaki diğer insanlar ise Huzur Plastik Fabrikası’nda trafik konisi üreterek yaşamlarına devam eder. Bu kasabada, hiç kimse birbirine yalan söylemez, herkes birbirine verdiği sözleri tutar. Burada yaşayan çocuklar, doğduklarından beri hiç kasabanın dışına çıkmamışlardır. Sahi her şeyin mükemmel olduğu huzur dolu bir kasabada yaşarken, neden başka bir yere gitmeye ihtiyaç duysunlar ki?

Bir kasabada her şeyin bu kadar yolunda olması sizce de tuhaf değil mi? Yo, hayır hayır. Herkesin bu kadar mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşadığı bu kasabayı tabii ki kıskanmıyorum. Sadece bir kasabada her şey nasıl bu kadar yolunda gider anlam veremiyorum. İnternet falan da mı yok acaba bu kasabada? Nasıl olur da çocukların yaşadıkları kasaba dışındaki hayat hakkında hiçbir fikirleri olmaz? Peki, bugüne kadar bu soruları sormadan yaşamış olmalarına ne diyorsunuz? Bu çocuklar kim? Neden oradalar?

“Az sonra olanlar o kadar şaşırtıcı, o kadar tuhaftı ki acıdan kendimden geçip hayal gördüğüme emindim.”

Kasabada yaşayan çocuklardan Eli ve arkadaşları Huzur Kasabası’nda tuhaf şeylerin olduğunun farkına varırlar, onlar da bu soruların cevaplarının peşine düşerler. Bir bisiklet gezintisinde kasaba sınırlarından çıkan Eli hastalanır, arkadaşı ise başka bir eyalete anneanne ve dedesinin yanına gönderilir. Hayır, bu doğru değil, size en azından bunu söyleyebilirim. Arkadaşının anneanne ve dedesi bile yoktur, o yatılı bir okula bu kasabadan uzaklaştırılmak için gönderilir. Peki, ama neden sadece o? Eğer bir suç işleyip kasaba sınırlarından dışarı çıktılarsa neden Eli de kasabadan uzaklaştırılmaz? Sonuçta hiçbir sır sonsuza dek saklanamaz!

Yeteneksiz kitabı yazarı Gordon Korman’dan harika bir gençlik romanı daha! Suç Dehaları, hayatları bir şüpheyle tepetaklak olan Huzur Kasabası çocuklarının macera dolu hikâyesini anlatıyor. Gerçek olamayacak kadar güzel Huzur Kasabası’nda, Huzur Parkı’nda oyun oynayıp Huzur Meydanı’ndan yürüyerek Huzur Okulu’na giden çocukların huzurunu kaçıracak şey karşılaştıkları gerçekler oluyor.

Suç Dehaları, etrafındaki olayları keşfetmeye meraklı, sorgulayan ve sorulara cevaplar arayan maceraperest gençler için yazılmış bir roman. Şaşırtan sürprizlerle dolu, her sayfada başka kapılar açan bu romanı bir solukta okuyacaksınız. Mükemmel bir yaşamın altında yatan gerçekleri gün ışığına Eli ve arkadaşlarıyla birlikte çıkarırken çok keyif alacaklar. Gençler! Beklenmedik olayların yaşandığı Suç Dehaları kitabında, macera dolu bir yolculuğa çıkmadan kemerlerinizi bağlamayı unutmayın! Gerçeklerle yüzleşmek cesaret ister ama bir kere tadına vardığınızda bir daha geri dönemezsiniz. Hayatın tadı korktuğumuz gerçeklerde gizlidir.

Gordon Korman’ın Suç Dehaları - Başlangıç kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat