Fransa’nın En Prestijli Ödüllerinden Büyük Hayal Gücü Ödüllü Fantastik Roman

Clara’nın Yolculuğu: Sezahat kitabının sonunu merak edenler buraya! Serinin ikinci kitabında, kendini hayal bile edemeyeceği bambaşka dünyalarda bulan Clara’nın Yolculuğu’nda heyecan doruklara çıkıyor.

Fransa’nın en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Le Grand Prix de l’Imaginaire (Büyük Hayal Gücü Ödülü) alan Clara’nın Yolculuğu, serinin ikinci kitabı Günlerin Sisi ’yle devam ediyor. Fantastik roman severlerin keyifle okuduğu Fransız yazar Anne Fakhouri, bilinmeyen dünyalara ait karakterlerle bezenmiş nefes kesen bir devam romanına imza atıyor. Yazar, serinin ikinci kitabı Günlerin Sisi’yle yarattığı destansı dünyada macera dolu bir kurgu sarmalıyla genç okurların hayal gücünün sınırlarını zorluyor. 

Sezgileriyle seyahat etme yeteneğine sahip olan Clara, kimsenin kapılarının aralık olduğunu fark edemediği olağanüstü diyarlardaki yolculuğuna devam ediyor. Fakat bu yolculuğunda önemli bir misyonu var: Clara, yengesini bulmaya ve onu kurtarmaya kararlıdır. Peri dünyasındaki zorlukların üstesinden gelmesi gerektiğini bilerek bu yolculuğa çıkan Clara, bu sefer her şeye hazır. Bilinmezlikler, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan Clara’yı artık korkutmuyor.

Clara tavan arasına çıkan merdivenlerde olağandışı şeyler gördüğünde iki seçeneği vardı: Koşarak odasına geri dönmek ya da tavan arasında ne olduğuna bakmak için koşarak merdivenlerden çıkmak... Dayısı yasaklamasına rağmen merak duygusuna yenilen Clara’nın tavan arasına çıkmasıyla başlayan olaylar, periler diyarının kapısından geçmesiyle daha da ilginç bir hâle geliyor. İlk kitapta bilinmezliklerle boğuşan Clara’nın yengesi Bébé’ye neler olduğunun ve çok daha fazla sorunun cevabını serinin ikinci kitabı Günlerin Sisi’nde bulacaksınız. İnsanların dünyası ve perilerin dünyasının arasında kalan Clara’yla  nefes kesici bir maceraya adım atacaksınız.

Her adımda maceranın pusuya yattığı bu olağanüstü dünyada, tek bir parola var: "Mücadele etmeden başaramazsın!" Clara zorlu yolculuğunda rüyayla kâbus arasındaki sisleri aşmak zorunda. İçine girdiği dünya, sezgisel gücüyle başka dünyalara seyahat edebilme yetisi, peri ve insan dünyaları arasındaki çekişme, hırslar ve arzular… Hiçbiri Clara’nın seçimi değil. Serinin ikinci kitabında mücadele edebilecek cesareti bulabilmek için bir anda büyümek zorunda kalan 12 yaşındaki Clara’nın macerasına kendi kimliğini arama çabası da eklenerek tüm heyecanıyla devam ediyor. Clara periler diyarında bir kâbus istilasıyla karşı karşıya kaldığında kendi çelişkilerine, duygularına da hâkim olması gerekiyor.

Alice'in Harikalar Diyarı’ndaki rüyaları, Oz Büyücüsü’ndeki Dorothy'nin Gökkuşağının Ötesine Yolculuğu gibi, Clara’nın Yolculuğu da çocukluktan gençliğe adım atarken tüm hayatı boyunca ona eşlik edecek bir maceraya okurlarını da dahil ediyor. Clara’yı bu yolculuğunda çözmesi gereken gizemler, keşfetmesi gereken peri diyarı beklerken, genç okurlara yeni boyutlar, yeni deneyimler ve soluk kesen bir macera vaadediyor. Clara’nın Yolculuğu genç okurlarını ne pahasına olursa olsun peri dünyasındaki bilinmezliğe devam etme fikrine ve aşk, arzu, dostluk dolu bir duygu kasırgasına çekiyor.

Heyecanın bir an bile eksilmediği, fantastik bir roman olan Clara’nın Yolculuğu’nun ikinci ve son kitabı Günlerin Sisi, akıcı, macera dolu, film izler gibi okuyabileceğiniz bir kitap.

Anne Fakhouri'nin “Clara'nın Yolculuğu Günlerin Sisi” çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 Kapat