Eski Yıl Ölürken, Yeni Yılın Hayata Geldiği Anda Yaşanan En Karanlık Öyküler

“Yeni yılı kutlamak günümüzde basitçe eğlence kültürüne dönüşmüş olsa da kökleri ışığın asla uğramadığı kadim ritüellere uzanır. Ve o gecelerde doğal olanla doğaüstü arasındaki duvar bir tül kadar incelir. Diğer taraftan nasıl tarifsiz korkuların gelebileceği, o tülün kenarlarından ne kadar derin bir karanlığın sızacağını asla bilemezsiniz!”

Işıl ışıl caddeler, süslü vitrinler, televizyondaki eğlence programları, tombala, çekirdek… Biz yeni yılı eğlenerek, heyecanla, sevdiklerimizle karşılarken, içimizde yeni yılın bize neler getireceğini bilememenin korkusu olur. Efsanelere inanan ücra köylerde, kuytu ormanlarda, görünüp kaybolan karanlık mağaralarda, uçsuz bucaksız bir kanyona kurulmuş gizemli bir konakta yılbaşı gecesi yaşanan kâbuslar, korkular sizleri bekliyor. Karanlık Yılbaşı Öyküleri kitabı, on üç yazarın öykülerinin bulunduğu gerilim dolu bir kitap.

Santa Claus (Noel Baba) neden Kuzey Kutbu’nda yaşar, neden yılbaşı geceleri bacadan evlere girerek hediyeler bırakır? Bu çocuksu mit aslında beynimizin anatomisiyle ilgili bir şifre olabilir mi? Peki, ailenizin, sizi çocukluğunuzdan beri gizli bir örgüte hazırladığını öğrenseydiniz ne yapardınız? Karanlık Yılbaşı Öyküleri’nde kendinizi gizli bir tarikatın içinde bulacaksınız. Bugüne kadar anlatılan Noel Baba hikâyesinin altında yatan gerçekleri de bir mektup ile öğreneceksiniz.

“İnsanoğlu böyle işte. Mükemmel bir makine sayılan bu eşsiz eserin en büyük kusurudur açgözlülüğü. Doymak bilmez ve hep daha fazlasını ister. Çünkü yeryüzünün tüm ganimetleri onun için vardır. Orada öylece alınmak için beklerler. Değil mi?”

Karanlık Yılbaşı Öyküleri kitabında, söylenemeyen sözlerin, anlatılamayan gerçeklerin ruhun dengesini nasıl bozduğuna tanıklık edeceksiniz. Sahi, evliyken bir başkasına aşık olmanın bedeli neydi? 

Yılbaşı gecesinin tılsımına inanıp bir definenin peşine düşen arkadaşların başına gelenleri dehşetle okuyacaksınız. Define aramak için girdikleri mağarada neyle karşılaşacaklarını bilmeden ilerlerken sonlarının ne olacağını tahmin bile edemeyeceksiniz. Hayatı boyunca yaptığı hatalarla yılbaşı gecesi yüzleşmek zorunda kalan, tüm hayatını para üzerine kurmuş bir adamın ibret dolu hikâyesi tüylerinizi diken diken edecek.

“Bencilce ve acımasızca baltayı o eşsiz gövdeye sallamıştı. Maddi dünyanın kararttığı gözleri, kendi arzusundan başkasını görmemişti. Yeryüzüne ait her şey, insan içindi…”

Kitaptaki öykülerle, fotoğraf çekmek için bir kanyona gidecek, kimsenin sizi duyamadığı, göremediği bir konakta açmamanız gereken bir kapıyı açtığınızda şeytani bir sırra ortak olacaksınız. İnsanın âşık olduğu kişi tarafından terk edilme korkusuyla neler yapabileceğine tanık olacaksınız. Peki, siz âşık olduğunuz kadının sonsuza dek sizinle kalması için ne yapardınız?

Toprağın altına canlı canlı gömülmek, gözünüzü açtığımızda başka bir yerde olmak, hatırlanamayan zaman dilimleri… Karanlık Yılbaşı Öyküleri: Aralıktan Sızan Karanlık kitabı, bizi tüm bu korkularımız ve daha fazlasıyla yüzleştiriyor. Kitaptaki yılbaşı gecesi yaşanan öyküler, soluğunuzu kesecek, ürpermenize neden olacak. Karanlık Yılbaşı Öyküleri: Aralıktan Sızan Karanlık kitabında ölümün bir son ya da sonsuzluk olduğuna siz karar vereceksiniz. Korku ve gerilim hikâyelerini seviyorsanız, bu kitap tam size göre!

 “Karanlık Yılbaşı Öyküleri – Aralıktan Sızan Karanlık” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

Kapat